Wpis z mikrobloga

Pechowy 13 dla jednej z restauracji w Warszawie

Drodzy Mircy, wczoraj mój niebieski miał urodziny i postanowiłam go zabrać na dobrego stejka. Tydzień przed tym dniem odezwałam się do restauracji, czy da radę zrobić dla niego niespodziewajkę w postaci torta z tatara. Nie było problemu, stolik zarezerwowany na 16 w sobotę. Mieliśmy mały poślizg, więc zadzwoniłam, że będziemy na 16:15, usłyszałam, że okay i nic się nie dzieje. Jesteśmy o tej 16:15, a pani kelnerka do nas, że mieli awarie, przez to wszystko zamówienia są opóźnione i niespodzianki nie będzie, a tak w ogóle to będzie podana w 3 częściach po zwykłemu i to za 1.5 godziny, ale w ramach rekompensaty mają dla nas po lampce prosecco..

No cóż, wpieniłam się mocno, ale czekam, co się będzie działo. Niebieski i tak zawsze marzył o dobrym steku, więc przystałam na tę propozycję. Po podaniu rekompensaty, usłyszeliśmy, że jednak "tatar będzie tak jak chciałam" za 15 minut, czym pani kelnerka zdradziła niespodziankę... No nic, niebieski i tak się cieszył, bo tort był całkiem niezły z płonącą racą w mięsie. Niby kryzys zażegnany, ale zapomniano podać nam do tatara żółtek. Co było dalej?

Zamawiamy dana główne, niebieski stejk, jego siostra tortilla, ja chciałam grillowaną ośmiornicę, słyszę, że nie ma. Trudno, zdarza się, w takim razie poproszę krewetki. Są. Dania zostają podane, kelnerka przyniosła nam stejka, tortillę, a dla mnie żeberka... Grzecznie mówię, że nie zamawiałam żeberek, tylko krewetki - słyszę kolejne ups i że zaraz w pierwszej kolejności zostaną dla mnie zrobione. Tak też się stało, ale kelnerka zapomniała podać dla nas wszystkich sztućców. Co do wszystkich dań, naprawdę nie mogę mieć nic do zarzucenia - były pyszne, ale liczba wtop jest chyba za wysoka, tym bardziej, że nie wydałam za ten obiad 100 zł tylko poszło kilka stówek. Powiedzcie, co byście zrobili na moim miejscu? Olać temat, czy jednak słać maila do managera? Ja rozumiem, że wtopa może się zdarzyć każdemu, ale chyba nie aż w takich ilościach?

#warszawa #coolstory #pytanie
  • 8