Wpis z mikrobloga

Stany Zjednoczone Ameryki są dla mnie najlepsze, oddałbym wszystko żeby tylko tam żyć. Mógłbym nawet zdzierać azbest w NY i dzielić pokój z 6 czarnymi na Brooklynie byleby tylko stąpać po ziemi obiecanej i być częścią amerykańskiego snu.
#usa #emigracja #marzenia
  • 109
  • Odpowiedz
@YetizMazur: Byłem w stanach 3 razy na wakacjach. W różnych częściach.
Ten kraj nadaje się tylko do jeżdżenia na wakacjach.
Nie chciałbym tam mieszkać, ani pracować. Już wolałbym tutaj żyć i zarabiać nieco mniej, niż tam więcej.
I niby jest tak, że sklep spożywczy jest wielki i bogaty, ale jednak musisz jechać do niego 50km za każdym razem i osiedlowego nie ma.
Niby masz tysiąc restauracji, ale jednak nie sposób znaleźć dobrej pizzerii w porównaniu do naszych.
Niby na Florydzie dostaniesz grillowanego aligatora, ale jednak dadzą go w panierce
  • Odpowiedz
Mówili, że jak stany dalej będą iść w tym kierunku, to może wracają do Polski.


@Antyradek: "Może" to słowo klucz, założę się że nigdy nie wrócą. Bo nie ważne w jakim kierunku by stany nie poszły i tak będzie tam lepiej niż w Europie.
  • Odpowiedz
  • 0
@YetizMazur przed tym jak upłynie Ci termin wizyty turystycznej pokmin sobie jak legalnie jak przedłużyć. Są polskie kancelarie, które specjalizują się w takich zagrywkach. Seba Niegowski nagrał nawet filmik jak legalnie przedłużyć sobie pobyt w USA. Po jakimś czasie zalegalizujesz sobie pobyt na stałe. Pamiętaj aby nie przekroczyć terminu, bo jak raz złamiesz prawo migracyje, to później będziesz miał wilczy bilet i nigdy legalnie nie wyjedziesz do usa
  • Odpowiedz
@YetizMazur: byłem 3 razy w USA w tym ostatni raz u ojca przez 2 miesiące i bardzo mi sie podobało. Niby tylko Chicago i okolice ale całkiem inny klimat niż w Europie. Spotykałem ludzi którzy mówili, ze im sie nie podoba i najchętniej juz wróciliby do polski ale to osoby w podeszłym wieku po Ok 30 latach siedzenia tam (ciotki, wujki) Młodsze osoby natomiast nie narzekają i korzystają z tego
  • Odpowiedz
jak mnie bawi ten ból dupy wykopów. Byłem tam miesiąc i wiem, że jest #!$%@?. Polska najlepszy kraj na świecie.


@greenlud: nie jest #!$%@?, po prostu nie jest tak cudownie jak to widzi OP. Postawa "nie byłem w USA nigdy ale wiem że chcę tam spędzić całe życie bo jest tam zajebiście" już Ci nie przeszkadza?
  • Odpowiedz
@YetizMazur: " "Może" to słowo klucz, założę się że nigdy nie wrócą. Bo nie ważne w jakim kierunku by stany nie poszły i tak będzie tam lepiej niż w Europie." - nie rozumiem jednego.... nie byłeś tam a jednak nadal wyrokujesz, że jest tam na 100% lepiej niż w europie. Hmmm no cóż powodzenia.
  • Odpowiedz
Mieszkam w UK. Ostatnio miałem przyjemność poznać pewną amerykankę. Dziewczyna podróżowała sobie przez świat. Tak w skrócie to stwierdziła, że american dream to oczywisty mit, a USA wieją kiepścizną. W szczególności poziom wynagrodzeń, ceny i jakość życia;)

Nie mnie to oceniać, bo tam nie byłem, ale bądźmy szczerzy - każde miejsce ma swoje wady i zalety. Cała reszta zależy od nas samych.
  • Odpowiedz
@mirkoczan: nie mam z tym problemu. Nie przyjmuje się takim stanem rzeczy. Nie jestem w stanie tego zmienić. Patrzę za to na inną cześć osób, które po dziesięciu latach w Usa mają swoje konkretne biznesy z dużą kasą i wysokim poziomem życia. A takich też jest wielu.
  • Odpowiedz
@YetizMazur: i hear u man... juesej rzadza. w ogole nie bedzie bezpieczniejszego miejsca na ziemi w przypadku wybuchu wojny swiatowej, w przeciwienstwie do polski, ktora znow skonczy jako plac zabaw dla duzych chlopcow...
  • Odpowiedz
@YetizMazur: wykazujesz ponadprzecietny optymizm, epiryczne doswiadczenie realiow mieszkania tam zweryfikuje twoje podejscie. Bylem, jest fajnie, ale nie jest to raj. W Polsce jesli masz pieniadze to jestes krolem zycia.
  • Odpowiedz