Wpis z mikrobloga

Stany Zjednoczone Ameryki są dla mnie najlepsze, oddałbym wszystko żeby tylko tam żyć. Mógłbym nawet zdzierać azbest w NY i dzielić pokój z 6 czarnymi na Brooklynie byleby tylko stąpać po ziemi obiecanej i być częścią amerykańskiego snu.
#usa #emigracja #marzenia
  • 109
  • Odpowiedz
@YetizMazur: Co jest w USA, czego nie ma w UE? OK, przyroda, wielkie przestrzenie itd., ale ludzie, na #!$%@? tam jechać, chyba, że do jakiejś konkretnej nagranej roboty. W Polsce nie jest tragicznie, kto chce, ma całą mozaikę krajów do wyboru za zachodnią granicą. Bliżej, taniej, normalniej i zgodniej kulturowo...
  • Odpowiedz
@YetizMazur: to może po kolei, patrząc na to co napisałeś w tym wątku:

Mógłbym nawet zdzierać azbest w NY i dzielić pokój z 6 czarnymi na Brooklynie


W czym jest lepsze zdzieranie azbestu i dzielenie pokoju z sześcioma osobami w Brooklynie od robienia tego samego w Polsce? Wierz mi, na pewno pieniądze (biorąc pod uwagę siłę nabywczą) i pozycję społeczną miałbyś lepszą
  • Odpowiedz
staram się o turystyczną, ale już teraz wiem że zostanę tam trochę dłużej...( ͡° ͜ʖ ͡°)


@YetizMazur: aha, czyli planujesz zrobić coś, co da ci bana na 10 lat i w praktyce uniemożliwi uzyskanie legalnego statusu pobytu w USA, sprytne! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@YetizMazur jak mnie bawi ten ból dupy wykopów. Byłem tam miesiąc i wiem, że jest #!$%@?. Polska najlepszy kraj na świecie. Chłopie uciekaj z tego #!$%@?łka jak masz okazję. Najwięcej gadają ci co nigdy nigdzie nie byli, albo nie potrafili sobie poradzić za granicą i mieszkali w polskich gettacht. Powodzenia i nie zrób nam wstydu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@animuss: Lepsze to niż nie pojechać tam wcale. Świat idzie teraz na lewą stronę w polityce, więc może i w stanach coś się zmieni jeśli chodzi o nielegalnych imigrantów.
@greenlud: otóż to
@md23: dokładnie
@NYCQueens: Skończę załatwiać formalność z wizą i zbieraniem pieniędzy, to się odezwę, dzięki
  • Odpowiedz
Lepsze to niż nie pojechać tam wcale. Świat idzie teraz na lewą stronę w polityce, więc może i w stanach coś się zmieni jeśli chodzi o nielegalnych imigrantów.


@YetizMazur: na pewno nie za czasów Trumpa, a raz nielegalny to uniemożliwiasz sobie legalny pobyt na resztę życia (jedyny sposób żeby to wykasować to małżeństwo z obywatelem usa)
  • Odpowiedz
  • 1
@mirkoczan a na #!$%@? mi tu wyskakujesz z tym filmem? Nie znasz potencjału każdego z nas, nie wiesz co sobą reprezentujemy i co umiemy i mówisz, że będziemy zdzierać azbest? Nawet jeżeli to mając perspektywy bycia robiłem w Polsce wybieram USA. Dlaczego? Bo wolę dostawać 20 USD na godzinę niż 20 zł. #!$%@?ę ten chory kraj w dupę
  • Odpowiedz
@md23: Może przyjdzie nam się spotkać na ziemi obiecanej
@mivus: Bardziej chodziło mi o pozamykanie spraw w Polsce i odłożenie większej ilości gotówki
@animuss: Żywot nielegala podobno nie jest takie straszne jak to malują(w niektórych stanach możesz mieć prawo jazdy itp.) nie wiem co życie przyniesie może czeka mnie ślub z amerykanką, kto wie? Trump wiecznie rządzić nie będzie, a taki Obama to działał coś w
  • Odpowiedz