Wpis z mikrobloga

Stany Zjednoczone Ameryki są dla mnie najlepsze, oddałbym wszystko żeby tylko tam żyć. Mógłbym nawet zdzierać azbest w NY i dzielić pokój z 6 czarnymi na Brooklynie byleby tylko stąpać po ziemi obiecanej i być częścią amerykańskiego snu.
#usa #emigracja #marzenia
  • 109
  • Odpowiedz
  • 1
@YetizMazur byłam ostatnio i wybieram się za rok już na stałe :) nie uważam tego kraju za najleoszy do życia, ale jest piękny, warto go zwiedzic a potem osiedlić się w Kanadzie ()

@bananuno transport publiczny w miastach jest dobry, poza miastami troche kuleje ale jest
  • Odpowiedz
@YetizMazur: Generalnie jest tak, że zawsze nam się wydaje, że trawa jest zieleńsza tam, gdzie nas nie ma. Gdybyś żył od dziecka w Stanach, to pewnie byś narzekał (jak wielu Amerykanów!), że w Ameryce jest duża przestępczość, że nie ma publicznej służby zdrowia, że się wszystko sądzą o wszystko. Myślę, że po prostu marzy Ci się lepsze i bogatsze życie, jakie wiele osób prowadzi w Europie.
  • Odpowiedz
@YetizMazur byłem w Stanach na wymianie studenckiej przez semestr, całkiem spoko miejsce, ale jest mu daleeeko do tego "raju" o którym piszesz. Tak jak pisali wcześniej, amerykański sen to fikcja i myślę, że mocno się rozczarujesz. Chętnie napiszę więcej jeśli byłbyś zainteresowany
  • Odpowiedz