Wpis z mikrobloga

Temat #magdazuk pokazal, jakimi ignorantami jestesmy. Nie chodzi o przyczyny smierci dziewczyny I cale internetowe dochodzenie, ale traktowanie Egiptu jako kraju niewartego ciezko zarobionych przez prawdziiwych Polakow zlotowek.

Twierdzenie, ze Egipt nie ma nic do zaoferowania I mozna pojechac do kazdego innego kraju jest bzdura.

Przypominam Mirkom, ze w Egipcie sa najlepiej na swiecie utrzymane zabytki archeologiczne I najblizsza Europie rafa koralowa z cieplym I przejrzystym morzem. Pomijam ludzi, ktorzy jada nachlac sie slabej wody z kiepska cola, bo to mozna robic wszedzie. Takich zabytkow jak w Egipcie I w takim stanie nie zobaczymy nigdzie. I nie mowie tylko o piramidach, ale o wspanialych swiatyniach, ktore w piasku spedzily kilkaset lat, a odkopane staly sie prawdziwa atrakcja tego kraju.

Rafy tez sa ladne I pozwalaja popatrzyc na ciekawe rybki. Owszem mozna leciec na Wielka Rafe Koralowa, ale w poblizu Europy nie ma lepszego miejsca.

Nie mowie o minusach kraju, bo te istnieja (np. Moim zdaniem, mieszkancy), ale mowic, ze Egipt to turystyczne gowno, to juz gruba przesada.

Tyle chcialem powiedziec. Dziekuje za uwage.

#podrozujzwykopem #podroze #przemyslenia
  • 28
@miekki_am: dla mnie kompletna ignorancja jest próba narzucenia komuś swoich poglądów...
Mi szkoda by było wydać pieniądze na Egipt itp... szkoda wydawać mi kase na miejsca którymi kompletnie nie jestem zainteresowany.
@brudny: znajomy twierdzi wręcz odwrotnie, nigdzie nie czuje sie tak niebezpiecznie jak w DE (pracuje w Berlinie), a zwiedził juz kawał świata
@miekki_am: Moim zdaniem taka fala niesławy dla kraju powinna być swego rodzaju bodźcem chociażby nawet do jakiejś pokazówki, poprawy standardów. O ile zależy im na turystach. Mało kto może mieć ochotę wybrać się na wakacje do miejsca, w którym jest cień szansy, że może mu się coś stać. Niech ogarniają swoje podwórko pod turystów, albo spadają na drzewo z tymi arabskimi gangami.
@miekki_am: nie cierpię kołczingu, mówców motywacyjnych i całego tego badziewia, ale jeden kołcz kiedyś powiedział coś mądrego - mówi się, że podróże kształcą. Tak, ale tylko wykształconych. Mądra osoba z każdej podróży, nawet 100 km od swojego miejsca zamieszkania potrafi wyciągnąć jakieś refleksje, dostrzec coś nowego, nie mówiąc już o podróży za granicę - zastanowić się nad inną kulturą, architekturą, zwyczajami itp. Druga osoba z kolei może pojechać do Meksyku, i