Wpis z mikrobloga

Mam na korytarzu takie włączadełko światła na czujnik ruchu i jest to jedyny włącznik światła w tym miejscu. Rzecz zastana po poprzednim właścicielu. Przed remontem uznaliśmy, że jest to nawet fajne, ale przestało się to nam podobać. Nie chcę ryć w ścianach i ciągnąć nowych kabli więc szukam innego rozwiązania, może coś, co komunikowałoby się ze sobą drogą radiową czy jakoś inaczej? Zamiast tego czujnika odbiornik i włącznik na baterie przy drzwiach wejściowych? Ktoś coś?

#pytanie #pytaniedoeksperta #elektryka #majsterkowanie #remont #remontujzwykopem
źródło: comment_QYI4R0umCU0dRUpqQDZJbWf3QjbrlLEB.jpg
  • 16
@pogop: mozesz rozebrac polaczyc kable zeby bylo zawsze na on i wymienic lampy na takie z czujnikiem ruchu lub na pilota. Inaczej trzeba kuc. Ale gdzie dokladnie i ile to nie powiem po tym zdjeciu.
@murarz13: Niby fajne, bo samo się zapala, ale jak chcesz coś porobić na korytarzu, to ciągle gaśnie światło i jest to mega wkurzające. Poza tym w nocy nie chcesz wszystkich budzić, idziesz korytarzem, a tu jebs, zapala się światło - nie polecam.
@pogop: To niby włącznik jak do zwykłej lampy. Nie wiem czy da się do gotowej instalacji. Jak włączony jest to światło się ciągle świeci a jak wyłączysz to wtedy światło zapala się jak czujnik ruch wykryje. Trzeba elektryka spytać co i jak.