Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki trzeba być podczłowiekiem, umysłową amebą, niedojebem życiowym i bezmózgiem, żeby urządzac sobie pierydolony #ecodriving na zdjeździe z autostrady??

Sytuacja z dzisiaj (i wielokrotnie wcześniej): autostrada A4, zjazd Bielany Wrocławskie. 500 metrowy korek na prawym pasie, na długo przed pasem zjazdowym. Dla nieznających tego miejsca: sam zjazd jest bardzo długi, pętla ma kilkaset metrów, spokojnie zmieści sie sporo aut. A tu co? Kierowcy na pętli w odległości 100 metrów od siebie. Część dojeżdza do poprzedzającego auta "powolutku na luzie", pozostali się nawet nie pierdydolą w konwenanse i stoją w miejscu, zostawiając przed sobą lukę że 3 autobusy by wlazły. I tak pas, na którym spokojnie zmieściłoby się naście-dzieścia aut, jest okupowany przez kilku bezrozumnych fiutów.
Oczywiście w swojej krótkowzroczności żaden nie pomyśli, że przez niego i jemu podobnych autostrada się korkuje, prawy pas jest zabity, stworzając bardzo niebezpieczną sytuację. Tamten rejon jest generalnie dosyć ruchliwym odcinkiem autostrady, o tragegię nietrudno.

Czasami żałuję, że nie ma testów na IQ w ramach kursu na prawko. Osobiście wielokrotnie stojąc w tym korku i patrząc co się dzieje na pętli zjazdowej, miałem ochotę wysiąść, przebiec te kilkaset metrów i każdemu z "kierowców" spuścić srogi #!$%@? gumową pałką po kostkach i kolanach przez deskę, żeby siniaków nie zostawiać.

Ale przynajmniej #januszemotoryzacji zaoszczędzili 0.00001 litra LPG...

Obyście się nie rozmnażali!!!!

#podludzie #pdk #gorzkiezale #truestory ##!$%@? ##!$%@? #kierowcy
Pobierz
źródło: comment_9WSIY6LOcWFrTZGxy3SSNhlel3Lr3nUW.jpg
  • 14
@tegie: szanuję, mam dokładnie to samo z korkami w Krk, międyz światłami 100 metrów na alejach, ale #!$%@? nie dojedzie swoich Panowozem metr od zderzaka kolejnego, tylko #!$%@? miejsca na jeszcze jedno auto zostawi, no bo #!$%@?, bo mogę.
@Saute: Lepsza historia, bo były sąsiad zarzekał się, że na luzie jest oszczędniej, bo jak jeździ tirem i na luzie zjeżdża z górki, to potem widzi, ile potem może na lewo więcej paliwa spuścić.

Więc skoro sąsiad sprawdził empirycznie, to musi być prawda.

Bęc
@Pjongjanska_ferma_zolwi: Wszystko dostosowane do prędkości. Na autostradzie przy 110 km/h trzymasz się odpowiednio z tyłu (teoretycznie, bo to też temat-rzeka). Stojąc na światłach lub w korku to już kwestia pojedynczych metrów.
W przytoczonej przez mnie sytuacji prędkść 5km/h to maks, biorąd pod uwagę, że z pętli trzeba się włączyć do dosyć ruchliwej dwupasmówki.