Wpis z mikrobloga

Ile może kosztować generalny remont mieszkania 60m2?
Do zrobienia jest prawie wszystko płytki panele drzwi węzeł sanitarny rury wod-kan
Jedynie czego nie trzeba robić to poprawiać ścian. Poprzedni właściciel zrobił gładzie i jest ładnie . Tylko trzeba pomalować na inny kolor.
I oczywiście do skucia stare płytki w łazience WC i kuchni.
#pytanie #remont #remonty #mieszkanie
  • 34
  • Odpowiedz
licz nawet 20 koła 25 koła z robocizną i używając nie najtańszych materiałów ale też nie takich z wyższej półki. Ja wydałem 18 na mieszkanie 48mkw ale tylko do łazienki wziąłem fachmena :P
  • Odpowiedz
  • 68
@kopek licz na dzien dobry z 70k zebys pozniej nie byl zawiedziony ze rachunki mocno niedoszacowane. #!$%@? o kilkunastu tysiacach mozesz miedzy bajki wlozyc
  • Odpowiedz
@kopek: brudny dobrze mowi, oczywiscie od materialow duzo zalezy, ale generalny to tak +/- 60k - 70k chyba ze po najtanszych materialach polecisz (co sie potem odbija) to do 50k zjedziesz.

Podloga drewniana to 10-15k, elektryka z 5k, lazienka z 10k, kuchnia meble od 6 do 12k itp

Jak mowi stare przyslowie "kazdy remont rozciaga sie w czasie i kasie"
  • Odpowiedz
@kopek: Zależy. Jeżeli weźmiesz profesjonalną ekipę, a nie tych co robią "szybko, tani i dobrze" to wyjdzie taniej (Bo brak poprawy kolejną ekipę bez słynnego panie kto to panu tak #!$%@?ł)

Generalnie koszt raczej nie wyniesie więcej jak 20k. Oczywiście wiele zależy od miasta i rejonu kraju. Jak duże miasto to koszta rosną.
  • Odpowiedz
@brudny: 70 tys to jakiś żart, tyle może kosztować wykończenie domu wolnostojącego a nie mieszkanka średniej wielkości. Nie strasz chłopaka. Z drugiej strony kilkanaście tysięcy to kosztujują same materiały na generalny remont kawalerki 25m, więc to też można włożyć między bajki. Realny koszt z użyciem stosunkowo dobrych materiałów, niestety nie marmuru i złota, powinien się zamknąć w kwocie 40-50 tys.
  • Odpowiedz
@kopek: Zależy, co chcesz zamknąć w kwocie remontu (meble kuchenne ze sprzętem AGD to samo w sobie 10k), jakie powierzchnie masz odpowiednio do malowania/kafelkowania/układania paneli i jakiej klasy materiały Cię interesują. Jeśli absolutnie nic nie zamierzasz robić sam (demontaże, skucia, wynoszenie gruzu), to sama robocizna może wynieść kilkanaście tysięcy. Z doświadczenia szacowałbym ~1k/m2.
  • Odpowiedz
  • 0
@plecak_odrzutowy to mieszkanie ma 60m jak duża może być łazienka? Plus nie było łowy o urządzaniu.

Ja za remont 60m (podłogi, płytki, gładzie, elektryka) zamieściłem się w 25k z materiałem i robocizna. Sam kladlem panele i kulem pod rury do łazienki
  • Odpowiedz
@kopek: Jak solidny remont to 1000zł/m2.
U mnie przy remoncie wyszło jakoś podobnie. Tylko z różnicą, że wymieniałem sufit ale ledwo ruszałem elektryke.
  • Odpowiedz
@kopek: same płytki Ci pewnie kilkanaście tysięcy zjedzą. Ja swój dom powoli urządzam i w łazience mam ogrzewanie i wylewkę, na resztę liczę conajmniej kilkanaście tysięcy wydatku.
  • Odpowiedz