Wpis z mikrobloga

#microsoft

1. Na #studbaza masz darmowy dostęp do aplikacji Microsoftu (MSDN AA).
2. Chciej jedną ściągnąć (Microsoft Visio).
3. Logujesz się na stronę, żeby ściągnąć ISO obrazu z aplikacją.
4. Żeby ściągnąć ISO od nich, musisz najpierw ściągnąć specjalny plik SDX.
5. Żeby odpalić ten plik SDX, musisz ściągnąć program SDM (Secure Download Manager), program do ściągania programów.
6. Masz za starą wersję .NET Framework, żeby zainstalować SDM.
7. Wchodzisz na stronę Microsoftu i pobierasz najnowszą wersję .NET Framework.
8. Ale to jest tylko Web Installer, program do ściągania instalki programu.
9. Nie masz najnowszych aktualizacji systemu Windows, więc nie możesz zainstalować najnowszej wersji .NET Framework.
10. Próbujesz starszą wersję .NET Framework, która tylko wymaga ostatniego Service Packa, a nie wszystkich najnowszych aktualizacji systemu.
11. Ściągasz Service Pack.
12. Profit?

Mogę przystąpić do instalacji Microsoft Visio: Service Pack -> .NET Framework Web Installer -> .NET Framework -> Secure Download Manager -> Daemon Tools -> Microsoft Visio.

Ściągnąłem program, żeby zainstalować program, który ściągnie program, żeby zainstalować program, żeby zainstalować program, który ściągnie program, żeby zainstalować program, żeby zainstalować program.

#windows #zalesie #heheszki ale naprawdę to #truestory
  • 34
@takijakty: nie, no dobra, w dwóch miejscach trochę naciągnąłem (ale tylko troszeczkę):
11. Akurat Service Packa miałem (kiedyś zainstalowałem własnie z powodu .NET Frameworka).
5. SDM (Secure Download Manager) miałem, bo też już kiedyś ściągałem, ale starą wersję. Nie chciał nic ściągnąć i musiałem go zaktualizować, ale na starej wersji .NET Frameworka instalka nie chciała pójść.

Ale i tak, co ze mną nie tak? Co z nimi nie tak?! Kto to
A przez ile domem Cie przerzuciło? Bo kiedyś przy konfigurowaniu office365 dla jednoosobowej działalnosci (konto admina, konto usera, przypisać licencje - niby takie proste) - odwiedzilem 11 domen w sumie :D a i tak nie spieło OneDrive z kontem firmowym tylko z prywatnym.
@mk321: Ciesz się, przynajmniej zaktualizowałeś sobie niektóre komponenty. Ja miałem sytuację pobierając przez Microsoftowego menadżera software do firmy. I musiałem robić downgrade niektórych komponentów (brak kompatybilności wstecznej to w MS norma), oraz odpalać IE w trybie wersji 6 lub 7. Oczywiście na stronie jak wół wskazane jest że wymagane jest najnowsze oprogramowanie, więc sam przez kilka dni musiałem po logach szukać co tutaj może nie działać i powodować komunikaty w stylu:
@mk321: Po czym odpalasz Visio, odpalasz jakiś fajny template którego potrzebujesz na jutro i odkrywasz, że nie ma żadnych stencilów. Spędzasz na necie cały wieczór, szukając rozwiązania i gdzieś na jakimś forum dowiadujesz się od jakiegoś typa, że Microsoft ma w dupie Visio i jak nie masz wersji professional to dostajesz gówno, a nie Visio i na żadnym etapie instalacji Windows nie powie ci, że trzeba mieć pro, żeby cokolwiek w
@mk321 ale żeby daemon toolsa do ISO używać? w sumie na to wszystko konweetuje na ISO spod linucha na wirtualce i Win 8.1+ natywnie obsługuje obrazy, a jak siedzisz na 7 to wypakuj sobie. no i tak jak pisali inni, dreamspark i ściągasz od razu ISO. problem nie jest w sposobie dystrybucji, tylko pomiędzy klawiaturą,a oparciem Twojego krzesła.
Ściągnąłem program, żeby zainstalować program, który ściągnie program, żeby zainstalować program, żeby zainstalować program, który ściągnie program, żeby zainstalować program, żeby zainstalować program.


@mk321: to standard w przypadku Windows. Ciesz się że nie instalowałeś visual studio choć podejrzewam że te service packs które zainstalowałeś już by wystarczyły. Niestety windows nie mają centralnego repozytorium oprogramowania z automatycznym dociąganiem zależności. Ale z drugiej strony może to i dobrze?
@Qrix: ten program jest też dostępny na maca

na studiach jeden przedmiot wymagał windowsa i wtedy pobrałem go jako student, a tu zdziwko pobrał się jakiś program do pobierania xd