Wpis z mikrobloga

@erykwks: jedz ryby i owoce morza, suplementy nigdy tyle ci nie dadza co prawdziwe zarcie. do tego wiekszosc suplementow omega3 zazwyczaj jest zle przechowywana, zazwyczaj leza po prostu na polkach a powinny byc w lodowkach, tluszcze omega3 sa bardzo delikatne i bardzo latwo sie utleniaja
  • Odpowiedz
suplementy nigdy tyle ci nie dadza co prawdziwe zarcie


@drGreen: Co do tego to bym tak nie szastał konkluzjami. Jak ktoś nie lubi ryb (+ ryby z omegą są drogie), cena migdałów przy ilości jaką trzeba by zjeść aby mieć jakąś racjonalną dawkę omegi zwala go z nóg, to jak dla mnie jednak suplement jest jedyną racjonalną drogą.

@erykwks: Biorę i lepszych jak dotąd nie widziałem w normalnej
  • Odpowiedz
@Khaine: ale czy w migdalach nie ma glownie omega 3 ALA? ktore to przeksztalcane jest do DHA jedynie w wysokisci ok 4%? w rybach tych tlustych, jest przede wszytskim DHA. a to wlasnie chcemy spozywac DHA forme.

Jak ktos nie lubi ryb to tak suplementy pozostaja, trzeba jednak poszukac dobrego zrodla i wiedziec jak byly przechowywane. Chociaz mozna tez znalezsc omega 3 w jajkach czy np dobrej jakosci wolowinie czy
  • Odpowiedz
@drGreen: Powiem tak - mój dziadek ma prawie 90 lat, do emerytury pracował fizycznie i zjadł przez całe życie mniej więcej tyle omegi, co ja jem miesięcznie ( ͡º ͜ʖ͡º) Nie dajmy się zwariować.
  • Odpowiedz
@Khaine: wiesz, ze to nie jest zaden dowod. twoj dziadek i byc moze ty macie doskonale geny, ktore pomogly zyc dziadkowi dlugo. ratio omega 6 do 3 powinna byc jak najmniejsza np 1:6 a nie 1:40, czyli jakbyniebylo przy dzisiejszej diecie, ktora jest bogata glownie w omega6 to trzeba sie postarac aby zjesc odpowiednie ilosci omega3
  • Odpowiedz