Wpis z mikrobloga

Wybrałem Minta ale zastanawiam się co mirki o tym myślą i czego na co dzień używają w domu


@allthethings: W domu używam Win7, linuks jako "desktop" to pomyłka. To trochę tak, jakbyś jeździł do pracy i po zakupy terenowką z prawdziwego zdarzenia - niby jest super, bo wjedzie wszędzie i zawieszenie możesz sobie dostroić, ale będzie ciężko z parkowaniem, dużo pali i mało komfortowa.
@AlabamaMama: Z tym paleniem dużo to taka #!$%@? przenośnia bo akurat pod tym względem linux>win zawsze.

Działam teraz na win7 i generalnie jestem zadowolony ale muszę zrobić format a nie mam już klucza więc wolę darmowego linuxa zamiast jechać na piracie albo wydawać kilka stów za win10.
@gJakub Korpo zobligowało do przejścia na Win (zarządzanie w ad, bezpieczeństwo, audyty). A tylko Win10 dawał shella z ubuntu. No a teraz używam cygwina, a win10 został.
@gJakub: U mnie w firmie jest Outlook, kerberos, Lync, iLO ktore lubi jave i IE... To są główne powody. Dodatkowo laptop nowej generacji, jakies kamerki,USB typu C, czytnik linii papilarnych... Na prawdę nie chce mi się grzebać w konsoli skoro całymi dniami grzebię w konsoli tylko że po SSH. Jedyny minus jaki zauważyłem - brak sshfs.

Od zawsze używałem na KDE Ykuake pod klawiszem F12, teraz mam ConEmu pod F12 ktore