Wpis z mikrobloga

Mirki, jak tam poziom, zmalau urus ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziwię się, że aż tak mnie wciągnął ten g2 (bojówka vanilli!), spędzam prawie każdą wolną minutę na niego. Mam poziom 22, orkową zgubę, jednoręczne na 80% i jakieś 75 siły, dam radę ze smokami?
Swoją drogą ta orkowa zguba trochę mi "zepsuła" grę, bo znalazłem ją jeszcze w pierwszym rozdziale i jak szedłem do górniczej doliny to już nią machałem i nie mogłem znaleźć żadnego lepszego miecza, chyba już muszę czekać na te miecze z rudy od Benneta...
Trochę szkoda, że popsułem sobie dostęp do Gildii Złodziei, puściłem Rengaru wolno, Halvorowi (? ten od ryb) też odpuściłem, ale podobno można ukraść księgę długów od żyda Lemhara albo jego kolegi i przynieść babeczce z karczmy. Prawda to?
Też śmieszną historię miałem, bo chciałem się dostać do magazynu w zamku (tam przy Tandorze) i do tego trzeba było stłuc strażnika. Udało mi się a potem on bąknął, że hurrdurr Garond nie będzie zadowolony, lepiej z nim pogadaj. No dobra, idę do Garonda i tak sobie myślę, że mi #!$%@? jakąś grzywnę, może z 1000 sztuk złota, w sumie mnie stać bo mam 11k, czego się nie robi dla frajdy złodziejowania ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tu się okazuje, że zażądał.... 100 sztuk złota xddd Przyznam, że kwikłem.
Mam też mały problem z tzw "drugimi drzwiami" w zamku, prowadzącymi do pokoju nad Brutusem, podchodzę na sneaku w środku nocy i jak otwieram drzwi to od razu słyszę trzy wyciągane miecze, w tym Garonda, którego nie da się zabić. Ma słuch jak nitopyrz, #!$%@?. Nie wiem co mogę z tym zrobić.
To chyba tyle, liczę na to, że jednego-dwa smoki uda mi się jeszcze dziś załatwić ( ͡° ͜ʖ ͡°) A, jak coś to najemnik/łowca smoków here.
Edit: Also, ten moment gdy przestawiłem się ze sterowania G2 na G1, czułem się jakbym włączył jakieś cheaty

#gothic #gothic2 #gry
  • 18
@TotalDisaster: Jak puściłeś Halvora i Rengaru wolno, to musisz zrobić quest dla Nagura w knajpie Kardiffa i nie #!$%@?ć go do Andre, wtedy Attila po prostu ci daje klucz do kanałów.

Zawsze możesz też #!$%@?ć Nagura, ale wtedy już musisz zabić Attilę.
@TotalDisaster: Kluczem otworzysz skrzynie na wyspie złodziei (nie wiem czy bez też otworzysz). Żeby się dostać do Gildii Złodziei musisz wykonać zadanie od Nagura i dostać lub zabrać klucz od Atilli. Ale jeśli już dołączyłeś do np. straży miejskiej to cię nie przyjmą. Nie wiem jak sytuacja ma się z dołączeniem do klasztoru i najemników, choć przypuszczam, że przy tych drugich nie powinno być problemu. Choć to Gothic, tu wszystko może
@Jerry664: Okej, podskoczyłem na wyspę i zgarnąłem łupy, będzie warto pamiętać o tym następnym razem gdy będę potrzebował gotówki na start ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A udało mi się zagadać do Nagura, trzeba zapłacić Kardiffowi, żeby opowiedział o opcjach pracy a potem o opcjach "specjalnej" pracy, quest dla Nagura i potem przyszedł Atilla i dał mi klucz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TotalDisaster: na smoki trzymaj zwoje zmniejszające potwora, na pewno na tego ognistego zużyłem jeden bo #!$%@? się tak szybko regeneruje że nie da się go zaciupać szponem beliara.
Dziwię się, że aż tak mnie wciągnął ten g2 (bojówka vanilli!)


@TotalDisaster: nie mamy o czym dyskutować w takim razie za bardzo, bo g2 podstawka to żenująca i nudna gra bez jakichkolwiek wymagań jeśli chodzi o poziom trudności, co do sterownia to wtf? przecież te w g2 jest dużo lepsze od g1
@Jerry664: przecież to sterowanie z g2 daje dużo większe możliwości kontrolowania walki wręcz i jest prostsze, samo Q - cios w lewo, samo E - cios prawo, sam LPM - cios do przodu, ppm - blok, s - odskok, a - krok w lewo, d - krok w prawo, a obracanie myszką i tyle, w I musiałeś wciskać jakiś ctrl+q/e/w i odciskać ten ctrl aby się ruszyć w bok, irytujące to
@Jurigag: Nigdy nie użyłem ctrl w walce, od tego jest myszka. System z G1 ma swoje wady (nieszczęsny atak do przodu), ale po przyzwyczajeniu jest wygodny, nie widzę niedogodności w tańcu na klawiaturze. Dla ciebie nowy system jest lepszy, ja przyzwyczaiłem się do starego i na nim wolę grać