Wpis z mikrobloga

Czo to za pająk? http://imgur.com/a/og2Ri Lepszego aparatu nie mam :(
Chodził dzisiaj, a raczej #!$%@?ł po mojej chacie. Szybki skubaniec, całą kartkę A4 w sekundę przebiega xD
W spoczynku rozstawia odnóża bardzo daleko od odwłoku, jak się bliżej przyjrzy to widać brązowo-czarne paski na odnóżach, na zdjęciach chyba słabo to widać. Włożyłem go do pudełka po ciastkach i zajada się okruchami
(ʘʘ) Jest też mocno wystraszony, bo każdy ruch niedaleko niego kończy się tym że ściąga odnóża do siebie i podnosi dwa przednie.
To jest mały kątnik? Za okno go wypuścić na parapet, czy gdzieś w trawę na podwórko?
#pajaki
  • 12
@siwersss: Na pierwszym zdjęciu wygląda jak jakiś Araneus przez wysunięty do góry odwłok, a na drugim bym już powiedział, że to kątnik, bo chudszy odwłok (choć krzyżaki też mogą być chude) i taki charakterystyczny, choć słabo widoczny "trapez" na karapaksie. Ale trochę grube nogi jak na kątnika i chyba widać tam jakieś paski na nich, co bardziej na jakiegoś krzyżakowatego wskazuje, ale nie podejmę się weryfikacji z tego zdjęcia, może ekspert
@Xenesthis jeszcze zaobserwowalem kilka rzeczy. Jak sie dobrze przyjrze to na jego czarnym odwloku widac plamke, ktora przypomina leeko zolty kolor, ale taki mętny ze na czarnym ledwo to widac. Bardziej aktywny wydaje sie byc w dzien. Jak swieci slonce to ciagle probuje isc w jego strone po przezroczystym pudelku. Wrzucilem do pudelka torf i kamien. Do tego dalem nakretkeduza i gleboka, ktora tez usypalem torfem, ale ani razu tam nie wszedl
@Xenesthis: o i poprosiłbym jeszcze o info jak sie moge nim zajac. Czy wogole jest sens, czy lepiej wypuscic. Bo spodobal mi aie skubaniec :P ale nie chce go meczyc, bo slyszalem ze niektore pajaki w niewoli nic nie chca jesc i umieraja
@siwersss: Pajęczyny raczej nie zobaczysz ponieważ są to pająki polujące aktywnie. Potrafią szybko biegać za ofiarą. Nie hodowałem nigdy pająków z tej rodziny takze ciężko mi cokolwiek doradzić. Jednak wiem, że niektórzy mają w hodowlach pająki należące do pogońcowatych. Zazwyczaj są to jednak większe gatunki. Postaraj się zrobić kilka zdjęć z innych ujęć. Nie jestem pewien ale to być może dojrzały samiec. Wtedy na pewno lepiej wypuścić go na wolność.