Wpis z mikrobloga

Mirki i uleny spod #budujzwykopem i #remontujzwykopem - ktoś z Was jest może na bieżąco z zakupem AGD do kuchni?

Potrzebuję:
- lodówkę wolnostojącą
- piekarnik do zabudowy
- płytę indukcyjną
- mikrofalówkę do zabudowy

Wszystko od jednego producenta i w rozsądnej cenie - mikrofalówki używam 20x częściej niż piekarnika, żona też twierdzi, że podstawowe funkcje zdecydowanie wystarczą, byle wszystko było maksymalnie niezawodne. Nie gotujemy dużo, więc nie ma co przeginać.

Rozważam Samsunga i Amicę - wcześniej miałem całą kuchnię Mastercook i byłem mega zadowolony, ale już raczej nie zdobędę :( Zmywarka (do zabudowy) może być innej firmy - celuję w Boscha, bo też mam i sobie chwalę.

Ma ktoś doświadczenia z nowym sprzętem tych marek? Do Samsunga mam spore zaufanie (telewizory, laptop, telefony, tablety, pralka – wszystko jak dotąd działa bez zarzutu), natomiast nie znam za bardzo ich AGD (mam tylko mikrofalówkę) i kusi mnie też zwrócenie się ku polskiej firmie, chyba że skończy tak jak Mastercook -_-"

Jeśli ktoś w ostatnim czasie kupował podobny zestaw, dajcie proszę znać, za czym się rozglądać i na jakie koszty się przygotować. Ja sam szacuję:

- lodówka 2-2,5k zł (musi być czarna i mieć na maksa spartański wygląd - zaostrzone krawędzie itp.)
- piekarnik 1k zł (absolutna podstawa)
- płyta 1,5k zł (również bez cudów, byle miała dużą moc – może być zarówno siła, jak i 220 V)
- mikrofalówka 600 zł – chciałbym dać jak najmniej, ale te do zabudowy są chyba drogie, wolnostojąca podobnej klasy to 350 zł :(
- zmywarka 45 cm 1300 zł – tyle dałem za Boscha i pewnie będzie podobnie, chociaż widziałem w miarę rozsądne (z wyglądu i specyfikacji) bodajże za 1049 zł

Poniżej losowe zdjęcie kuchni z internetów dla atencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#remont #budowa #kiciochpyta #kuchnia
Funky666 - Mirki i uleny spod #budujzwykopem i #remontujzwykopem - ktoś z Was jest mo...

źródło: comment_h8jUTokcMyijeixEFUDF7jGQtKgOIjD3.jpg

Pobierz
  • 19
@Funky666: Ja jakieś pół roku temu kompletowałem kuchnię i wybrałem takie rzeczy:
ZMYWARKA ZIM448E AMICA - bez zastrzeżeń, jak będziesz kupował to zwracaj uwagę czy masz szufladę na sztućce, duże ułatwienie i dużo więcej miejsca masz na inne rzeczy, aniżeli byś miał koszyk
PIEKARNIK DO ZABUDOWY BF1C6G080 SAMSUNG - tutaj chyba najbardziej istotne przy cenach jest czyszczenie go, są nowe z jakimiś wkładami katalitycznymi albo jeszcze lepszymi sposobami na automatyczne czyszczenie.
@Kwilos: Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź :) Żona mówi, że dokładnie o tej zmywarce myślała, więc tu już mamy faworyta. Na privie jeden mirek mi odradza piekarnik Samsunga, więc chyba zostanę przy całym sprzęcie Amiki. Też uważam, że piekarnik to piekarnik, a nie urządzenie wielofunkcyjne. Zresztą nie potrzebuję takiego :)
@Kwilos: Bo mu się #!$%@? jak kurtyzana, dwa razy był do niego serwis, potem wymiana na nowy i gówno to dało -
nie dogrzewa, bo "ich piekarniki tak mają" w skrócie :) Piekarnik kosztował 2,5k i miał być "lepszy" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Funky666: eee tam:D Zawsze się znajdzie jakieś urządzenie które jest wadliwe na amen, czy to z tej czy to z innej firmy:D Ja miałem problem z płytą gazową samsunga, na jeden z palników nagle się tak jakby gaz rozlewał i się krzywo paliło strasznie:D, czasem wysoko czasem nisko. Przyjechał spec popatrzył, powiedział, że nigdy czegoś takiego nie widział na oczy. Zamówił chyba nową dyszę, wrócili za tydzień wymienili i działa;D
@Kwilos: Ale jeśli do piekarnika serwis był dwa razy, a potem wymienili piekarnik na nowy, to chyba coś jest nie tak xD Ja na szczęście nie mam problemów z Samsungiem, ale to głównie RTV. Zresztą nie do końca mnie przekonuje firma, która robi wszystko - od telefonów po pralki ^_^
@Funky666: ale jak wymienili no to spoko:D Ważne, że nie ma problemów u nich z jakimiś reklamacjami itd, przynajmniej ja jeszcze nie miałem nigdy:) Robią dobrze, to niech robią wszystko;P
@Kwilos: No dobra, wymienili, ale niewiele to dało i serwisant stwierdził, że "ich piekarniki tak mają" ( ͡° ͜ʖ ͡°) O to mi chodzi. Sam miałem np. spore problemy z laptopem Della, ale serwis okazał się tak zajebisty (najlepszy, jaki w Polsce spotkałem), że od tego czasu kupiłem od nich kolejne 3 albo 4 kompy xD Każdy mi mówił, że głupio zrobiłem (zwłaszcza polecając Della innym), a
@Funky666: Patrz bardziej na funkcjonalność i to co ci naprawdę potrzeba, bo informację tego typu jak dostałeś na priva są gówno warte. Zmywarkę, tak jak kolega wyżej radził z dodatkową półką na sztućce. Piekarnik fajnie jak jest z pirolizą bo masz wtedy bardzo łatwe czyszczenie. Ale za to trzeba dopłacić, i to raczej nie mało, więc sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto. Indukcje biorę taką - Electrolux EHI6740FOK, ale tylko dlatego,
@bigos555: Myślałem o piekarniku z funkcją automatycznego czyszczenia, ale to bezsens, jeśli mam go używać raz na 2 tygodnie. Co do innych urządzeń: chcę się niestety trzymać jednej marki, żeby kuchnia była spójna, dlatego wolę zbierać opinie. Wiadomo, że w necie są skrajne (a te pozytywne - często nieprawdziwe), ale przy odpowiedniej ich liczbie będę w stanie je przesiać i zbudować w miarę rzeczywisty obraz. Dlatego zależy mi zwłaszcza na opiniach
jeśli mam go używać raz na 2 tygodnie.


@Funky666: I słusznie, nie ma co bez sensu przepłacać. Spójność najważniejsza jest w piekarniku i mikrofiali jeśli mają być do zabudowy, przy reszcie nie ma to już takiego znaczenia. Z tym rzeczywistym obrazem to jestem bardzo sceptyczny, bo już przeszedłem tę drogę. AGD jest na tyle specyficzne, wiele marek dużo modeli do tego mało rotujący i zmieniany raz na wiele lat, że naprawdę
  • 0
@eko_zgonus: Wygląda fajne, dodaję do listy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co tak tanio, jest jakiś haczyk? Amiki widziałem pod 2.5k, a Mastercooka czarną kupowałem parę lat temu też chyba za 2k.
@Funky666 indukcje Amica przegrywają się bo muszą być specjalne otwory pod blatem. Mają za mały radiator. Sprawdziłem na sobie. Do tego mocno widać smugi. Wygląd za to bardzo dobry. Zmywarka koniecznie trzecia szuflada na. sztućce.