Wpis z mikrobloga

Za napisanie takiej formułki w oficjalnym mejlu od banku powinni kogoś wywalić z pracy na zbity pysk. To jest bank i jakikolwiek komunikat o błędnym certyfikacie powinien u użytkownika wywołać czerwoną lampkę i wyłączenie okna. Co za banda baranów.

#januszeinformatyki #banki #programowanie #informatyka
Pobierz michalsedziwoj - Za napisanie takiej formułki w oficjalnym mejlu od banku powinni kog...
źródło: comment_tnzD6JUmZ7XoYnoHDZsCNa69WPVQcCa8.jpg
  • 19
@CeZiK_: W pierwszej kolejności to powinni zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo również przez odpowiednią edukację. Taki kwiatek dyskwalifikuje ten bank jako wiarygodny. Nikomu bym go nie polecał, a w szczególności osobom nietechnicznym. Utrwala złe wzorce, które mogą doprowadzić do utraty środków przez użytkowników (od których oczywiście bank umyje ręce - ale to będzie ich wina, niezaprzeczalna).

Kwestia przekierowania i ważności certyfikatu jest tu drugorzędna. Rozchodzi się o bzdury jakie w swoich mejlach wypisują.
@EkspertPKO: Bezpieczeństwo jest ważne i dlatego powinno się edukować użytkowników na każdym kroku. Nie po to strzępię sobie nerwy tłumacząc nietechnicznym ludziom, żeby za każdym razem patrzyli czy certyfikat się zgadza, żeby potem w oficjalnych mejlach ktoś doradzał zlewanie komunikatów o błędzie. Istnieje spora grupa ludzi, która nie rozumie o co w tym wszystkim chodzi i jak im powiesz tak będą robić. Takie stanowisko banku jest karygodne i niedopuszczalne. I to
@michalsedziwoj: Absolutnie zgadzamy się z tym, że bezpieczeństwo jest kluczową kwestią. Sami robimy dużo w tym zakresie, prowadząc m.in. kampanie w mediach społecznościowych (https://www.facebook.com/PKOBankPolski/photos/a.158009017554692.24861.157762174246043/1584493508239562/?type=3&theater), we własnych serwisach (https://bankomania.pkobp.pl/finanse-na-co-dzien/bezpieczenstwo/) i przy współpracy z mediami tradycyjnymi.
Fakt, jest to wspomniana spółka córka i jak najbardziej jesteśmy świadomi znaczenia takiej korespondencji; nie odżegnujemy się od konsekwencji.
Coraz częściej dostajemy pytania, czy coś jest phishingiem lub, czy link jest bezpieczny/prawdziwy. Na Wykopie również
Przede wszystkim warto swoich klientów poinformować o tym, że bank zostaje kupiony przez inny podmiot i zmienia swoją nazwę i adresy.. Byłem mega zdziwiony jak dostałem maila z fakturą z PKO za leasing, którego tam nigdy nie zaciągałem. Od razu myślałem, że to scam, spam albo cokolwiek innego. Fail gruby.
Ciężko mi wymienić ważniejsze miejsce.


@michalsedziwoj:
Portale rządowe, NFZy, ZUSy tego typu (xD). Te dane są chronione przez prawo chyba nawet bardziej niż dane bankowe.

Istnieje spora grupa ludzi, która nie rozumie o co w tym wszystkim chodzi i jak im powiesz tak będą robić.

Nie sądzę, że osoba pisząca tego maila rozumiała o co chodzi z certyfikatem SSL xD.
@Surykat: Ja zostałem powiadomiony pocztą, że od przyszłego miesiąca jest rebranding. Sprawdź skrzynkę pocztową (tą fizyczną). Muszę przyznać, że to info tak nagle mnie mocno zaskoczyło :D Rozumiem, że zapewne sprawa nie jest nowa i wieści na ten temat chodzą od jakiegoś czasu, ale jakoś mi to umknęło.