Wpis z mikrobloga

Mireczki, sprzedaję Urban Panic w licytacji od złotówki:
http://allegro.pl/urban-panic-gra-planszowa-miasto-poznan-i6807915821.html
w granicach #poznan i okolic mogę nawet wsiąść na rower i podrzucić gdzieś za darmo :)

Co to w ogóle za gra? Typu kafelkowego, każdy gracz dostaje planszę 5x5 którą musi zapełnić jak najlepiej punktującymi dzielnicami. Jest pięć rodzajów dzielnic, które różnie modyfikują statystyki miasta - fabryki zmniejszają ekologię ale dają miejsca pracy, parki są z kolei kosztowne ale ekologię ciągną w górę, a np. dzielnice mieszkalne zapewniają populację która wspomniane miejsca pracy obsadzi.

Mechanicznie: zawsze dostępne są w puli cztery dzielnice - poza ich rodzajem, istotne jest z których stron wychodzą od nich ulice. Tura gracza to trzy dostępne akcje, z czego jedną musi być zabranie dzielnicy do rezerw (architekt). Pozostałe mogą być akcjami planistki (umieszczenie kafla z rezerwy na planszy miasta), burmistrza (zmiana puli dostępnych dzielnic), inżyniera (zamiana miejscami dwóch kafli na planszy lub z jednym z rezerwy) albo szpiega (który zużywa dwie akcje i kradnie dzielnicę z rezerwy innego gracza aby dokleić ją do swojego miasta). Skupiamy się też na kartach celów, które dadzą punkty np. graczowi z największym parkiem/najbardziej dochodowym miastem/największą liczbą fabryk.

W praktyce: gra ma trzy warianty rozgrywki. Podstawowy jest nadmiernie uproszczony, chyba że do gry z dziećmi. Zaawansowany (który opisałem wyżej, z kartami celów i akcją szpiega) wypada spoko. Trzeci tryb to tryb czasu rzeczywistego, w którym wszystkie kafle są na stole i budujemy w czasie rzeczywistym na czas.
Urban Panic działa od 2 do 4 graczy, zajmuje jakieś 40 minut.
W razie pytań szczegółowych, chętnie odpowiem. :)

#grybezpradu #gryplanszowe #planszowkiwpoznaniu #sprzedam
  • 7
@Taiffun licytujacym podpowiem - ostatnio nówkę wyłapałem chyba za jakieś 50zl. Kupiłem w ciemno, zagrałem parę razy i stwierdzam, że jakbym dał więcej to byłoby mi co najmniej przykro.