Wpis z mikrobloga

Co ten #stellaris to ja nie wiem. Pierwsza moja rozgrywka, gram sobie powoli ale dość agresywnie - dużo eksploruje, buduje kopalnie gdzie się da, statki, zakładam trzecia kolonie, mam już prawie 1000 w siłe mojej floty korwet. Nagle niedaleko odkrywam nowa cywilizacje, taki big white blob (Francja?) na mapie, po chwili przychodzi mi powiadomienie że cywilizacja ta wypowiada mi wojnę. Pewny swego wysyłam swoja flotę pod granice, a tu nagle flota wroga pojawia mi się w sile 30000 tuż nad moja stolica. W zasadzie game over.
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chocholix: To jest warunek dla FE. Warunki dla imperiów masz zaraz pod tym.
"At least 100 years must have passed, their fleet power is above 40,000 and they are not at war"
  • Odpowiedz
@Chocholix: Wymusiłem wystąpienie eventu komendą. Tyle w temacie.
Odnośnie floty mamy 2 warunki:
Flota FE ma conajmniej 40K (Jeśli ma mniej niż 40K to prawdopodobnie dostanie nowe statki z eventu)
Flota jakiegokolwiek imperium niebędącego FE jest większa nić 40/50/60K
  • Odpowiedz
@Mr_Aves: to chyba coś z tym warunkiem nie tak jest, bo piszą forumowicze że lataja sobie z flotami po 38 k i nikt sie nie obudzi dopóki nie połączą flot. Pewnie gdzieś jakieś typo jest i podobny błąd jest jak z liczeniem targetów dla flot: https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/wrong-manhattan-distance-calculation-in-ship-targeting-mechanism.984224/ EDIT: albo jak w EU4 zły tag wpisali w skrypcie i można było przeformować się z Ming'a na Yuan dzięki kilku formacjom pośrednim.
  • Odpowiedz