Wpis z mikrobloga

Pytanie - moto pali od strzała. Kawasaki er5. Jak odkręcę gwałtownie manetkę to dusi się w dolnym zakresie obrotów. Jak wejdzie na wyższe to ładnie się "odkręca". Jak rozgrzany to problem praktycznie nie istnieje.
Co to może być? Świece nowe. Olej wymieniony.
PS Filtr powietrza jest nasiąknięty benzyną. Nie wiem czy tak powinno być. Może przesuszyć go?
#motocykle
  • 14
@KasparowGaming: Filtr powietrza, o ile nie jest przystosowany do nasączania specjalnym olejem, nie ma prawa być mokry bo najzwyczajniej nie przepuszcza powietrza. Gaźniki kiedy miały serwis? Czyszczenie, regulacja, poziomy, synchro, wymiana dysz?
Poza tym, nie kręcisz go czasem na ssaniu? xD
@KasparowGaming: nie powinno tak być, co prawda niektóre filtry mają być "mokre", ale nie nasiąknięte benzyną/olejem silinikowym. Sprawdź czy odma jest dobrze podpięta, w niektórych moto ma wychodzić do obudowy filtra powietrza, ale nie bezpośrednio w powierzchnię filtra. Upewnij się czy to na pewno benzyna a nie olej. Czy na jałowym biegu chodzi nierówno/dusi się(zimny silnik)?
Jeżeli po odkręceniu na maksa, moto zdycha, albo "lagują" obroty to myślę że to problem
@Glenroy: e ja raczej tak ogolnie. zawsze jak ktos pisze ze przegazuje swoj pojazd na zimnym to silnik wbucha to odpowiedz jest "nie gazuj na zimnym silniku!!"
ale ze ssaniem tak moze byc, zawsze na ssaniu idzie słabo, ale przynajmneij w moim moto jest tak ze on w całym zakresie jest mułowaty a nie ze na dole ciezko a na gorze idzie normalnie
@takijakty: @Glenroy: @KurzeJajko: @Glenroy: Odpalam na ssaniu. Po chwili ssanie wyłączam. Przekręcam manetkę gwałtownie ale tylko o kilka stopni. Nie muszę kręcić do odciny przecież. Na jałowym mam około 1200 RPM więc chyba tak jak serwisówka pisze.
@KurzeJajko: zobaczę jutro- dzięki za radę. To może być to.
PS Kupiłem go niedawno. Żadnego synchro jeszcze nie robiłem. Czyszczenia też nie. Pewnie mnie to czeka. Dziwna sprawa bo w