Wpis z mikrobloga

Pytanie do #rozowepaski które mają długie włosy.

Z racji iż już od około 1,5 roku mam kaprys na zakucing (tak, wiem że na wykopie dekucing bardziej modny ale nigdy nie podążałem za modą a po drugie u mnie zawsze wszystko na odwrót)

Chciałem zapytać jak radzicie sobie ze splątanymi włosami tuż po ich umyciu. Zawsze przy rozczesywaniu są strasznie poplątane i podczas szczotkowania dużo ich wyrywam.

Nie używam suszarki do włosów bo niszczy włosy i hałasuje (rano nie chcę budzić współlokatorów) i zawsze włosy schną same.

Dodatkowo jakieś porady na wypadające włosy? skrzyp? siemię lniane?

#wlosy #kiciochpyta
  • 19
@Namarin: Używam odżywek do spłukiwania podczas mycia włosów i nie mam splątanych, choć mam je do pasa. Są również takie w mgiełce odżywki, które można użyć po umyciu włosów. I nie rozczesuje się nigdy mokrych włosów, bo wyrywa się jeszcze więcej.
@Namarin: odżywka ułatwiająca rozczesywanie, albo jakaś pianka/płyn do użycia po umyciu, szampony z keratyną, tylko one są odpowiednio droższe, czeszcie włosy od spodu, nie od wierzchu, dobrze kupić sobie do tego dużą szczotkę, no i ostatnie spłukiwanie zimną wodą

Co do wypadania - można popróbować skrzyp, witaminę A+E, ale z mojego doświadczenia wynika, że mało to daje
Jak zaczęło wypadać mi naprawdę dużo włosów, to lekarz przepisał mi jakieś żelazo i
@Aurii_: Włosy myję szamponem, potem go spłukuję i na mokre włosy nakładam odżywkę, zostawiam ją na około 5 minut i spłukuję (według instrukcji na odżywce)

Ja nie zawijam włosów w ręcznik bo potem odstają (odgniatają się od ręcznika w boki i górę).
@Namarin: najważniejsze to rozczesać włosy przed ich umyciem i później tak je myć żeby ich nie plątać. Ja odżywek prawie wcale nie używam a mam dość plączące się włosy. No i może to się wyda dla niektórych głupie ale miałam koleżankę która tego nie ogarniała, że włosy zawsze trzeba rozczesywać stopniowo od samego dołu xD inaczej szczotka czy co tam utknie nam w połowie i zacznie wyrywać kołtuny. I nigdy ale
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Namarin: @AzureTurtle chyba nikt wyżej nie wspomniał, że bardzo ważne jest również czym czeszecie. Warto zapłacić kilkadziesiąt zlotych za porządną szczotkę. Ja używam dużego TangleTeazera, w moim przypadku rewelacyjnie rozczesuje bez szarpania. Podobno dobre są też szczotki Olivia Garden, choć takiej nie mam.
@Namarin: 1. rozczesz włosy PRZED umyciem, zgodnie z kierunkiem mycia (znam osoby, które potrafiły czesać na stojąco, a później efektownie przerzucić całość do przodu i myć w tej pozycji... w jakiej myjesz, w takiej czesz :D)
2. Dobra szczotka - polecam Ionika Paddle Brush do długich włosów, do kupienia w Tk maxx
3. Mycie głowy tylko u nasady, wyeliminowanie "prania" samych włosów.
4. Jak już opanujesz tę taktykę, to możesz spróbować