Wpis z mikrobloga

@Witeeek: Kiedyś faktycznie robiło się zwyczajne panoramy i łączyło w programie, ale teraz już jest znaacznie prościej :) Są aparaty/kamery sferyczne takie jak LG cam 360 czy Ricoh Theta, które mają dwa obiektywy. Każdy z nich robi zdjęcia 180 st. i aparat automatycznie łączy je w jedno zdjęcie 360 st.
Sam mam taki sprzęt, robię tym spacery wirtualne po różnych obiektach. Super sprawa.
@gracjann:

Mam tego pełną świadomość i bardzo mi przykro, że robisz tym spacery po obiektach, ponieważ ich jakość pozostawia jeszcze bardzo wiele do życzenia, zwłaszcza w porównaniu do lustrzanek.

I nie zrozum mnie źle, mam pełną świadomość, że kamery 360° kiedyś wyprą lustrzanki, ale teraz nie powinno się ich jeszcze używać do profesjonalnych celów, chyba że masz rig złożony z gopro albo coś podobnej jakości.
@Witeeek: To zależy co chcemy zrobić. Jeśli artystyczne zdjęcia, to no tak, lustrzanka lepsza. Wirtualne spacery mają pokazać obiekt, a do tego rozdzielczość 2K 2560x1280 spokojnie wystarcza. Filmy full HD i dźwięk 5.1 też daje radę.
Niektóre programy do montowania spacerów obniżają jakość zdjęć, także grosza jakość to może być ich wina. Zależy jaki spacer widziałeś. Zdjęcia zgrane na kompa z urządzenia wyglądają znacznie lepiej niż to co widać na niektórych
@gracjann:

A możesz pokazać jakiś przykład Twojego spaceru zrobiony taką kamerką, którego jakość wg Ciebie jest na odpowiednio wysokim poziomie, aby coś takiego sprzedawać klientom? (Bo zakładam, że mówimy o komercyjnych spacerach, nie pamiątkach z wakacji.)

I w żadnym wypadku nie mówię o "artystycznych zdjęciach", tylko o jakości, ostrości, kolorach, szczegółach, szumach, bielach i czerniach..
Tiny Planet kiedyś robiłem z 6 kamer GoPro które były umieszczone w "cubie" do techniki 360. Ogólnie jest to bardzo proste, jeżeli ma się taki sprzęt. Jeżeli dobrze się zsynchronizuje materiał i #!$%@? to efekt jest naprawdę niezły :)