Wpis z mikrobloga

@ImperiumCienia: a masz dom? Zarabiasz chociaż te 5000zł? Dziecko wymaga opieki, pieniędzy, ja bym się nie zdecydowała nie mając warunków, jak 90% polskich par "a spuszczę się co tam", no naprawdę rozsądnie. Debile.
  • Odpowiedz
@AIicja: Tak, ale kiedy są te dobre warunki? Ludzie rodzili zawsze w trudnych warunkach i dzięki temu żyjesz Ty ;) Kto wie ile żywotów powstało od zwyklego "a sie spuszcze co mi tam" żebyś mogła się narodzić Ty;) Także takie rzeczy nie mają podstaw, bo warunki zawsze mogłyby być lepsze i bardziej komfortowe, a komfort nie zawsze jest warunkiem koniecznym aby wychować dziecko i wyrosło z niego coś
  • Odpowiedz
@ImperiumCienia: tak a później rodzą się dzieci w rodzinach gdzie rodzice kradną, mają go w dupie bo przecież nie planowali, co już w ogóle świadczy o nieodpowiedzialności, życie w biedzie i beznadziejne dzieciństwo, bycie gorszym wśród rówieśników, brak wyjazdów, atrakcji, uważasz że coś takiego jest ok? Zawsze współczułam jako dziecko tym biedniejszym, nie mieli np. komputera, telefonu, byli traktowani jak biedaki i tyle. Sama też nie miałam najbogatszej rodziny w młodości
  • Odpowiedz
@AIicja: a kto z nas nie jest w jakimś stopniu egoistą? Już wyobrażam sobie to, aby ludzie robili dzieci bo "chcą wychować porządnego człowieka". Ludzie są na siebie napaleni, kopulują i tak powstają dzieci. Nie ma w tym jakiejś głębszej filozofii. Tak rozmnaża się wiele organizmów i tak działa życie.
Na razie dziecka nie mam i mięć nie będe, zastanawiam się tylko jakby to było.
  • Odpowiedz
@ImperiumCienia: zezwierzęcenie i prymitywizm standardem polaków,

Ludzie są na siebie napaleni, kopulują i tak powstają dzieci.


Żałosne. Dziecko się planuje i tylko wtedy gdy ma się kochaną osobę której się ufa oraz warunki by je wychować.

Jesteś egoistą i nie będziesz odpowiedzialnym rodzicem, nie chciałabym mieć dzieci z kimś takim jak ty.
  • Odpowiedz
@AIicja: Myślę, że wyciągasz całkowicie błędne wnioski z tego co ja pisze.
Życie nie jest czarno białe tak jakbyś chyba chciała to widzieć i brak planowania dziecka wcale nie przekreśla szans na jego prawidłowy rozwój i dobrą przyszłość. Moi rodzice nie mieli idealnych warunków ale jednak jestem im wdzięczny za swoje życie, nie miałem wiele, byliśmy biedni, tak jak piszesz, wszyscy dookoła mieli lepiej, ale jakoś nie zdegenerowało mnie to i
  • Odpowiedz
@par-in-parem-non-habet-imerium: Otóż to. To, że dziecko nie zostało zaplanowane, nie oznacza, ze rodzice nie są w stanie podejść do faktu w sposób dojrzały i zrobić wszystko co w ich mocy aby owoc ich miłości otrzymał to, co tylko mogą mu zapewnić. Życie to ciągły proces i my, dostosowujemy się do warunków, sytuacji i jeśli mamy odrobinę mądrości i inteligencji to przeciwdziałamy przeciwnościom losu i z trudnych sytuacji wyciągamy co najlepsze.
  • Odpowiedz
@par-in-parem-non-habet-imerium: tak bo najlepiej zapytać na wykopie czy warto mieć dzieci :D

Gdzie żaden ojciec i żadna matka NIGDY PRZENIGDY nie odpowie że nie, z kilku powodów, bo jest przekonana/y o tym że bezgranicznie kocha swoje dziecko oraz nigdy nie przyznała/przyznałby się do takiego błędu.

@ImperiumCienia: jakiej odpowiedzi oczekiwałeś, że nie warto? Litości...

BO SIĘ INSTYNKT URUCHAMIA to trzeba chlupnąć co

Jest jeszcze coś takiego jak dojrzałość i planowanie dziecka,
  • Odpowiedz