Wpis z mikrobloga

Czemu tak mało na mirko piszecie o #mobilevikings? Nikt tam nie ma? Czy macie i wszystko działa ok, więc nie piszecie?

Bo zastanawiam się jaką wziąć tanią ofertę nolimit (tabelkigsm) znam.

#a2mobile- nie ma HD Voice i połączeń oczekujących,
#plush - podejrzana sieć, nie ma możliwości dokupienia dodatkowych pakietów internetu, rozmowy głosowe/video na Messengerze są z limitu,
#heyah - 2 gr. za sprawdzenie konta,
#tmobile - płatne MMS,
#play - mało GB i beznadziejny lejek (za 5zł).

Zostaje #mobilevikings. Jedynie trzeba zapłacić 29 zł (a2mobile 19,90 zł, w Plushu 25/20 zł).

#gsm
  • 20
  • Odpowiedz
@mk321: Jeszcze na 100% nie podjąłem decyzji. Zmieniłbym już teraz ale mam doładowanie na miesiąc za darmo więc jeszcze wytrzymam. Przez zasięg głównie. W centrum 300 tysięcznego miasta potrafię gubić 4g albo całkowicie zasięg. Często podróżuję pociągami i na "przelotach" między większymi miejscowościami czy w lasach etc. o rozsądnym połączeniu z internetem możesz pomarzyć. Prędkość internetu w 4g(z pełnym zasięgiem) nie zadowala jakoś bardzo ale to mi nie robi za bardzo
  • Odpowiedz
@Dipolarny: ale Mobile Viking korzysta z nadajników Play, T-Mobile oraz podobno testowo z Plusa. Czyżby Orange miało lepsze nadajniki niż te dwie/trzy sieci razem wzięte?
  • Odpowiedz
@mk321 jestem w MV i jak najbardziej polecam :D jeśli chciałbyś się przenieść do MV i wspomóc mireczka użyj tego kodu przy zamawianiu karty: bufDXJYC. Ja otrzymam 19 punktów, po 3 doładowaniu za min 19 zł ty również tyle otrzymasz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mk321: Tego nie wiem ale strasznie narzekam na połączenie z internetem. Przykładowo w Orange na 4g wyciągałem ponad 60mb/s tutaj ledwo ponad 20 ale i tak stabilność jest większym problemem.
  • Odpowiedz
@mk321: należę do Vikingów już trochę czasu, moim zdaniem było z nimi wszystko ok do czasu wprowadzenia przez Play ograniczenia prędkości dla swoich partnerów roamingowych (do których MV należy), sam helpdesk, oferta jest naprawdę dobra, w momencie gdy przechodziłem z Virgin Mobile priorytetem był internet, lecz od pewnego czasu pomimo zebranych złotówek na koncie i gigabajtów zasięg coraz bardziej zaczyna mnie irytować i z tego względu myślę, aby przejść do nju
  • Odpowiedz
  • 0
@mk321 też posiadam MV i jestem bardzo zadowolony, nie ma absolutnie żadnych problemów, a jak przy przenoszeniu numeru zadzwoniłem na infolinię to się pozytywnie zaskoczyłem, nie było żadnych przekierowań, żadnych wciśnij 1, wciśnij 7, żadnych poczekaj na konsultanta. Od razu odebrał kompetentny człowiek i mi pomógł.

Jeśli chodzi o zasięg do dzwonienia to nie zaobserwowałem żadnych problemów, ale internet faktycznie czasem zwalnia np. w pociągu między miastami albo czasem nawet w centrum.
  • Odpowiedz
@mk321: Też właśnie niedlugo bede zmieniał. Zastanawiam się miedzy Mobile Vikings, a Virgin Mobile. Niedawno kupiłem starter Virgin do testów i na yt w 1080p bez zaciecia. Jak w MV jest tak samo z zasiegiem to chyba wybiore ta siec. Wiecej internetu za ta sama cene (29zł).
  • Odpowiedz
@defyer: @defyer: Owszem, po wprowadzeniu przez Play ograniczeń transfer może zwolnić, ale tylko w roamingu krajowym. Jak jest się połączonym z zasięgiem Play to LTE osiąga do 70 Mbit/s, natomiast w roamingu do 3 Mbit/s. Warto jednak pamiętać, że będąc w podróży sieć się przełącza pomiędzy nadajnikami dlatego istnieją różnice w prędkości i zasięgu. :)
  • Odpowiedz