Wpis z mikrobloga

Jeżeli myślałeś że w Polska goni zachód, to mam dla Ciebie złą wiadomość. Rynku pracownika też żadnego nie ma bo 8% bezrobocie to było w Niemczech za czasów kryzysu, a teraz jest poniżej 4% i ponad milion wolnych miejsc pracy. Tam na komisjonera w magazynie nie robią testów, tylko zatrudniają każdego chętnego i pracę można znaleźć w tydzień, w Polsce pracy szuka się co najczęściej około roku.

Taka to jest ta prawda o tym rzekomym rynku pracownika w Polsce, jaki propagują media od jakiegoś czasu. Prawdopodobnie jest to pisane na zlecenie jakiegoś Lewiatana i ZUS-u żeby czasem młodzi nie wyjeżdżali z Polski bo za 5 lat faktycznie demografia może zrobić swoje i nie będzie już dwudziestu chętnych na jedną ofertę pracy jak teraz. Ale to i tak nic pewnego bo wystarczy że przyjdzie kryzys i będziemy dalej w dupie, tak jak było od 2008/2009 i aż do 2014 roku rosło bezrobocie w Polsce.

Gdyby nie wyjazd kilku milionów ludzi za granicę to w Polsce byłoby w tej chwili ponad 20% bezrobocia, nie ma z czego się cieszyć tak naprawdę. Nie wierzcie w te brednie o niskim bezrobociu i bajeczkach o braku rąk do pracy, 8% bezrobocia to wcale ni niski procent, a 1 300 000 zarejestrowanych aktywnych zawdowo bezrotnych jest całkiem sporą liczbą.

Na koniec dodaję obrazek z wysokością średnich wynagrodzeń na przestrzeni lat porównującą Niemcy i Polskę, żadnego progresu nie ma, nie miejscie złudzeń.

#praca #polska #ciekawostki #niemcy #emigracja
Pobierz a.....n - Jeżeli myślałeś że w Polska goni zachód, to mam dla Ciebie złą wiadomość. R...
źródło: comment_T7bPgMprBLIUEwoXQsxHlW7tuziytGOg.jpg
  • 10
@agaczmen: To Twój wykres, jeśli czujesz, iż są na nim bzdury to nie do mnie pretensje - wynika z niego, iż przy tym trendzie za 12 lat to przeciętne wynagrodzenie będzie wyższe w Polsce.