Wpis z mikrobloga

Poznajcie Wiesława Brutala. Ten wielki władca bez ręki, bez nogi, bez oka i sporej części twarzy wypowiedział świętą wojnę cesarstwu bizantyjskiemu o Wołoszczyznę. Był pijany, na jego ramieniu siedziała papuga, a u boku dreptał pies.
Pogromił cesarza. Następnie odpowiedział na wezwanie arcykapłana pogan i zaoferował swoją pomoc w wyprawie na plemiona Rusinów, podczas której koronował się na cesarza i praktycznie sam tę wojnę wygrał.
Nie widać tego zbyt dobrze, więc dodam jeszcze że brutalny Wiesław jest geniuszem (eugenika zadziałała świetnie, bo geniuszem jest też następca tronu-mój syn, oraz mój najstarszy wnuk). Rzecz działa się tuż po epidemii czarnej śmierci którą Wiesław przeżył, kosztem utraty części twarzy. Mamy rok 999 a więc tuż przed Zjazdem Gnieźnieńskim, ale coś mi mówi że do niego nie dojdzie. Wojowie Peruna mają natomiast inną niespodziankę dla zachodniej Europy xD
#ck2 #paradox
Pobierz JulioIglesiasSexualPredator - Poznajcie Wiesława Brutala. Ten wielki władca bez ręki,...
źródło: comment_aja6PxYjeqFzuDrIyI7keov4q5OZ0kAA.jpg
  • 6
@JulioIglesiasSexualPredator: Powiedz, ostatnie dodatki ulepszyły nieco zreformowaną religię słowiańską? Jak rok temu grałem cesarstwem wendyjskim (w terenach imperium niemcy, ruś, tereny bizancjum, część skandynawii), to nie miałem żadnych ciekawych eventów, jakichś specjalnych możliwości itp. pomimo zreformowanej religii, feudalizmu, rozwiniętego imperium itd. Jedyna ciekawa rzecz jaką można było robić to blobować i blobować.
@Rabsztok a byli już wtedy wojowie peruna? (ten "zakon" rycerski) Pierwszy raz reformowalem poganstwo wiec nie wiem. A można zrobić sporo. Np podbić ziemię święta, przejść na judaizm i wstapiwszy w szeregi hermetyków zostać kimś w rodzaju Salomona. Teraz jeszcze trochę się pobawię jako poganski cesarz i to właśnie zrobię. Blobbowanie jest dość nudne.
@JulioIglesiasSexualPredator: Byli, jeszcze nie miałem wtedy monks&mystics, ale tamci zostali wprowadzeni wcześniej. Niestety poza tym, że miałem darmowe 10 tysięcy wojów (wszyscy słowianie zostali moimi wasalami, więc miałem ich na wyłączność), to nic więcej w rozgrywce nie zmieniali.