Wpis z mikrobloga

@xDrope: w najlepszym razie - "odzyskane" licencje OEM z Chin/Indii z komputerów. (quazi-legalne, z pkt widzenia MS nie za bardzo)
Możliwe, że klucze "licencji" z licencji volumowej (na pewno nie na odsprzedaż) lub z programu wspierania startupów Spark (też nie na odsprzedaż).
W najgorszym razie - chamski skan licencji oem z komputerów w magazynie (stąd często po zakupie podeślą Ci klucz w formie skanu lub zdjęcia kodu).
Jeśli masz profesjonalnego informatyka
  • Odpowiedz
@xDrope: a, jeśli masz laptopa della, to zwykle nie potrzebujesz klucza (#protip), tylko specjalną płytę instalacyjną OEM Della. Rózne roczniki/modele dadzą wtedy zainstalować odpowiednie wersje windowsa. Przykładowo laptopy Della zrobione 2007-2013 powinny dać radę bez wprowadzania klucza chodzić z win7.
  • Odpowiedz
@xDrope:
1. Kupujesz taniego boxa z win7
2. Instalujesz system przez kreator windows 10
3. Aktywujesz go kluczem z 7
4. Masz legalną 10.

Ostatnio widziałem boxy win7 na allegro za 149zł.
  • Odpowiedz
A jak do tych tanich kluczy ma się dyrektywa unijna o odsprzedaży oprogramowania? Na allegro sprzedaje się multum kluczy i często sprzedaje się naklejkę licencyjną a nie licencje. Czy takimi sprawami nie powinna zająć się policja/wydział przestępstw gospodarczych?

#komputery #it #laptopy #windows #pcmasterrace
  • Odpowiedz
@Daro_ufo:
Nie wiem jak w tym przypadku ale jeśli chodzi o komputery używane z naklejkami to są legalne pod warunkiem:
- posiada reinstalowana partycje lub nośnik z systemem
- jest naklejka COA
- jest wyszczególniona pozycja na fakturze "system operacyjny"

To jest oficjalna odpowiedź od opiekuna microsoftu.

Wiem że temat stary ale zostawiam dla potomności.
  • Odpowiedz