Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem, zainstalowałem sobie w domu #upc z internetem 250 Mb/s, modem od UPC to Connect Box, po instalacji zorientowałem się że karta sieciowa w moim laptopie obsługuje max. 100 Mb/s, chciałbym kupić jakaś kartę sieciową, przewodową na USB która ma większą przepustowość, znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/edimax-karta-sieciowa-eu-4306-usb-3-0-gigabit-rj45-i6709998859.html?fromVariant=6709807069, i teraz pytanie do was czy to zda egzamin ? Niestety mój laptop nie posiada złącza USB 3.0 i w związku z tym zastanawiam się czy na zwykłym USB 2.0 i tej karcie sieciowej będę w stanie osiągnąć przepustowość ok. 250 Mb/s, będę wdzięczny za wszelkie sugestie ( )
#komputery #laptopy #hardware #internet
  • 16
@Buraczak: Samsung R540 JS02PL, antyk może nie ale ze 4 latka to już ma, no jednak wolał bym nie wydawać 3k na nowego lapka jeżeli istniała by możliwość przyspieszenia neta przez dokupienie karty sieciowej.
@Buraczak: Widocznie kupiłem jakiś fajans xD, serio mam go 4 lata, ogólnie to faktycznie mam go dość bo co chwile jakieś problemy z nim, ale aktualnie nie mogę sobie pozwolić na zakup nowego, dlatego szukam jakiegoś tymczasowego rozwiązania.
@eMAGieIKa44:
- nie, kupowanie na USB 3.0 nie posiadając takiego gniazda w komputerze nie ma sensu
- tak, na karcie LAN pod USB 2.0 wyciągniesz te 250 Mb/s
- dlaczego nie dwuzakresowa karta WiFi na USB 2.0? Koszt ten sam a jeden kabel mniej.