Wpis z mikrobloga

Gr1mek dalej walczy z SL:
Siady (Wołam @berti @masz_ty_rozum_i_godnosc @Karoleer):
https://www.youtube.com/watch?v=YBvwW2F74Eo&feature=youtu.be (ostatnia seria)
(Tak wiem, na 3rep stopy poszły na moment do góry, na bieżąco to koryguję i poprawiam mobilke)

Po przebiciu magicznej bariery osiągnąłem cel na ten rok, 100 na kiju poszła. Jednak wraz z wejściem na mityczne 100kg, nagle stało się to strasznie ciężkie? Każde powtórzenie to prócz skupieniu się na technice, jest także walką o wyjście do góry. Oczywiście przysiad chce dalej piłować ile się da. Moje pytanie, zazwyczaj robię trening pon, środ, piąt. Czy warto w śr, przerzucić się zamiast back squatow, dać fronty(Wcześniej nigdy ich nie robiłem, tylko jakieś przymiarki)? Dzięki czemu, ja trochę odpocznę od tych maksów. Poprawię sobie core plus popracuję nad dynamiką, techniką etc. Czy ma to jakikolwiek sens? Albo jakie ćwiczenia akcesoryjne dodać, żeby poprawić te siady.

Waga: Prawilne 72kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozostałe boje
Siady: 97,5kg 5x5 od wejścia na sto robię 5x3 skończyłem na 105 przed przerwą świąteczną.
Płaska: 92,5kg 5x5: Dwukrotny deload, nie mogłem przebić 95, po przerzuceniu się na 5x3 idzie jak marzenie
Martwy: 122,5kg 1x5: Ciągła walka z minimalnym garbem. Wciąż go widzę i ciągle staram się to poprawiać.

#mikrokoksy ##!$%@?
  • 9
@Gr1mek: stopy koszmarnie lataja przy kazdym powtorzeniu, z podstawowych rozwiazan - sprobuj wezszy rozstaw stop. co do frontow, zawsze spoko - do akcesoriow bym dal wykroki, abs wheel, planki.
@Gr1mek: Przy siadaniu, kolana zapadaja sie do srodka (patrz prawa stopa), sprobuj szerzej i delikatnie stopy skierowac na zewnatrz (kolana tak samo jak stopy), pomoze to z rownowaga.

Przy wstawaniu pochylasz sie do przodu, tracisz rownowage (latajace stopy) przez to nie mozesz wykorzystac pelnej sily i wspomagasz sie miesniami od pasa w gore zeby wyrownac. Nie patrz przed siebie tylko w podloge (jakies 45 stopni w dol), nie utrzymuj ciezaru rekami,
@maxver: Ripp jest spoko ale to tylko jeden ze sposobów na przysiad - z reszta oni tam robia low-bar a kolega siada high bar. Patrzenie się w podłogę przy high barze to proszenie się o stratę równowagi ( chociaż są wyjątki i każdy powinien to pod siebie dobrać)
@Karoleer: Kombinowanie z rozstawem niewiele da - sprawdziłem na sobie. Imo problem leży raczej w samej kontroli ruchu, i tak już stoi
@Gr1mek: stopy (i kolana) lecą Ci do środka tylko dlatego że mają gdzie. stań bardziej wąsko, stopy bardziej równolegle i tu pracuj nad mobilnością. Rób przysiady nieco mniej głęboko i skupiaj się na trzymaniu spięcia w udach.
@masz_ty_rozum_i_godnosc @Karoleer @berti
Dzięki za uwagi. Chciałem, żeby to był filmik z ciężarami, które dla mnie są konkretne ponieważ wychodzą wszystkie problemy. Sam już próbowałem różnych rozstawów stóp, ale niezbyt to pomagało. Na następnym treningu tak zrobię może coś to pomoże. Z uwagami od bertiego.

@masz_ty_rozum_i_godnosc
Na bieżąco przed treningiem jak i po stosuje różnego rodzaju rozluźnienia. Ale może jeszcze nie trafiłem na te właściwe. Spróbuję rzeczy o których napisałeś.
@pokey Dziękuję, jak widać sporo jeszcze pracy, nad techniką. Za to dziękuję mikrokoksom. Zawsze pomogą w potrzebie, wskażą błędy, i dorzucą sporo dobrych uwag. Chociaż zaraz znajdą się tacy, że dla nich to nie ciężar.