Wpis z mikrobloga

@su1ik: zapewne część pacjętów łączy antybiotyki z leczeniem. W moim przekonaniu za ten stan rzeczy są odpowiedzialni również sami lekarze jeśli pacjęt przy ewidentnej infekcji wirusowej dostaje antybiotyk "na zapas" to utrwala to w nim takie przekonanie. Będąc lekarzem przyznaj ile z Twoich kolegów tak właśnie postepuje.
@robertK: Ja jak ostatnio byłem u lekarza to mi powiedziała lekarka, że ona jest przeciwniczką stosowania na wszystko leków i w moim przypadku, ruch, miód, owoce, itd.
@gorfobrut: jako ze tylko dorabiam w poz to nie znam zadnego (rezydenci z oddzialu znaja klasyfikacje centora i sie jej trzymaja, specjalisci nie musza tam pracowac). nie mam pojecia jak to wyglada u rodzinnych, ale starzy moga sie wytycznych nie trzymac patrzac po dawkach przepisywanych antybiotykow. sam na zapas raz przepisalem antybiotyk u babki z neutropenia tydzien po chemii, odstepstwa czasem sie robi
@r5678: We mnie chciala ciprofloxacin w tabsach ladowac na zapalenie ucha zewnetrznego i jeszcze inne neurotoksyczne gowno.Nie bralem,zapalenie przeszlo.Uzywalem tylko kropli do ucha Dicortineff i pozniej jeszcze Otoargent.Tak sie debile znaja