Wpis z mikrobloga

#danielmagical

ten stream to socjologiczny fenomen
mozemy byc w srodku dysfunkcyjnej rodziny
daniel chce dobrze, naprawde chce dobrze, ale nie moze to sie udac, bo nie potrafi
a skad ma potrafic jak nikt mu tego nie przekazal, nie nauczyl

krotko terminowe cele przyslaniaja dlugo terminowe
calkowiek idzie nie tak to mowi sobie "a #!$%@? tam, #!$%@? to, dymy"
a to znaczy mniej wiecej "boje sie i nie wiem co mam zrobic, nie mam nigdzie wsparcia"

osoba ktora nie jest dda, i jakos ogarnia rzeczywistosc w tej sytuacji zrobila by tak:
- ok, dostalem szanse, mam kase, czego potrzebuje ? wyprowadzam sie i biore Lukasza, stwarzam normalne warunki do zycia i nauki dla Lukasza, stremuje normalne rzeczy, nie ma dymow. Kase odkladam.

osoba ktora ma mnostwo zaniedban takich rodzinnych, nie z jego winy, laknie tej atencji, nie potrafi funkcjonowac w swiecie bez dymow, zawsze musi cos sie dziac, tutaj jeszcze obserwuje go 10 000 ludzi to nie dziwne ze odwala szajba

mozna by duzo pisac, haslo do googla do "dda"
  • 15
a skad ma potrafic jak nikt mu tego nie przekazal, nie nauczyl


@wymyslnylog: zobacz na jego YT są dwa filmiki o "gotowaniu" - jedno gotowanie to robienie kanapek i on mówi, że nie umie gotować bo nie miał się gdzie nauczyć i nikt mu nie pokazał. niby śmieszne ale i smutne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@G-R-B: ale i tak tej kasy juz nie ma, nie ma zarcia zamawianego przez fanow, najwiecej donejtow wpada teraz gdy klada sie spac.
A moglby powiedziec
- dzieki za wsparcie i szanse, ide sie ogarnac, dostalem 30-40k, do zobaczenia za rok
i np ide na terapie, robie jakis kurs, wyprowadzam sie, lukasz ma warunki do nauki

i wtedy wykopki widza, ze ich pospolite ruszenie i chwilowa sympatia do glownych bohaterow
dalo
są dwa filmiki o "gotowaniu" - jedno gotowanie to robienie kanapek i on mówi, że nie umie gotować bo nie miał się gdzie nauczyć i nikt mu nie pokaza


@wymyslnylog: podniósł sobie komfort życia i stwarza rodzinie właśnie lepsze warunki, jakby wynajmował to by napchał do kieszeni kasę obcym, a nie potrzebującej rodzinie
@wymyslnylog Pazerność i tyle. Liczy i wydaje już kasę w myślach, której jeszcze nie ma. W ogóle dawanie komuś pieniądze to taka krotkowzroczna gównopomoc, szczególnie w przypadku biednych ludzi z patologii, którzy nie bez powodu są biedni. Na chore dzieci można dać jak ktoś chce pomóc, bo to ma sens.
@i_love_poland: dlatego własnie uważąm ze chce dobrze, i to dobry chlopak, super ze robi remont i ze jakos dzieli sie ta kasa z rodzina/Lukaszem, super bylo widziec Jace ktory dawal nam grymas usmiechu i ze mogli pojechac nad morze i ta akcja z glaskaniem sowy

ale, matce i jacy nie jest wstanie faktycznie pomoc, oni by musieli podjac decyzje, kurde fajnie bylo nad morzem, nie chce tak wiecej chlac ide na
@G-R-B: normalnemu ciezko by zachowac rownowage gdy widzi ze jaca sobie siedzi na kanapie i w ciagu 2ha dostaje 7k, jasne ze mu odwala
on tymi zakupami rekompensuje sobie te wszystkie lata, gdy nie mial, i ze teraz w koncu moze pokazac, ze go stac, ze ma, odbija sobie tym wszystkei wczesniejsze upokorzenia

on by potrzebowal chwili czasu, wytchnienia pomyslunku
a ma kaca i niesamowita presje, zmienia zdanie co chwila jest
@wymyslnylog On by potrzebował wysłać rodzinę na odwyk, a samemu się wyprowadzić i ogarnąć się na tyle, żeby nie być zależnym finansowo od widowni. Nigdy mu to nie przyjdzie do głowy, bo nie mial kto go nauczyć normalnego myślenia. Nie ma co za bardzo wnikać i się wczuwać. Ja te streamy traktuję jako rozrywkę. My mamy zabawę, Daniel dostaje kasę i wszyscy są zadowoleni. Co z tym wszystkim zrobi to jego sprawa.