Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki i Wegierki

Krotkie pytanie - ile ORIENTACYJNIE kosztuje sama robocizna w przypadku doprowadzania do ladu mieszkania w Warszawie 40-45 m^2?

2 pokoje, balkon, sralnia z lazienka w jednym, kuchnia oddzielna, blok jakos z lat osiemdziesiatych, na oko nikt nic nie remontowal od samego poczatku. Instalacja elektryczna taka jaka byla taka jest [sa nawet te wielkie wkrecane bezpieczniki, gniazdka bez bolcow], rury w kuchni i lazience podobnie, sciany i sufit lipa [trzeba by wygladzic nim sie cokolwiek zacznie malowac], podlogi tez do zmiany, na balkonie wykladzina doklejona do golego betonu. Generalnie, wszystko.

Zdaje sobie sprawe ze nikt mi nie poda w ciemno dokladnego cennika co do stowki albo nawet 500 zl, ale chcialbym sie dowiedziec ile orientacyjnie to moze wyjsc, jakis przedzial.

Koszty farb, rur, paneli, kabiny prysznicowej pominmy, teraz tylko robocizna.

#warszawa #budownictwo #remont
  • 23
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: zapomniałem dopisać - bez podłóg, bo mam drewno na podłodze w prawie całym mieszkaniu (prócz łazienki i kuchni). Drewno tylko mieli cyklinować, ale ostatecznie sam to będę robił (wypożyczenie cykliniarki, kupno lakieru i tak dalej to sporo mniejszy hajs, a sąsiad robił to sam i mi pomoże ;P )
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich tylko to jak mowie na slasku za sama robocizne jakbys mnie wynajal. w wawie bedzie pewnie drozej ale nie przesadzalbym ze 60 k licze ze w 30 k powinienes sie zmiescic z robocizna a calosciowo o ile nie wybierzesz sobie np plytek za 300 cebulionow za metr lub oprawek do halogenow za 200 za szt to do 55k powinienes sie zmiescic
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Podałem Ci kwotę robocizny+materiału w nowym budownictwie, w styczniu skończyłem robotę, bloki na gocławiu. Nie chce Cię martwić, ale stare budynki mają to do siebie, że podczas prac wychodzą niekiedy takie kwiatki, że cena może podskoczyć 1.5 razy chociażby.
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Zależy ile będziesz szukał, jaki zakres prac (co z sufitami, łazienką, elektryką). Tak od 15k sama robocizna powiedziałbym, bezpieczniej od 20k.
Nie jest zbyt opłacalna, bo tanio w #!$%@? i odpicować robią ludzie, którzy mają to obcykane. Wyremontują na #!$%@? się, mają stałą/tanią ekipę, która w 2 tygodnie zrobi remont który ktoś dla siebie robi 2 miesiące.;)
O tyle interesująca opcja, że robiąc wszystko, np bez żalu przestawiasz ścianę,
  • Odpowiedz
@dewolto: Kumam. A ze tak podpytam, przy takim zakresie prac jakie podalem, co jeszcze moze wyskoczyc? Bo mi sie wyobraznia skonczyla :D

@maur: Wiesz, ja widze glowne zalety typu ze przy dobrej ekipie bede wiedzial co jest wlozone, co jest pewne, no i moge zrobic wszystko "po swojemu" a nie przychodzic jakby na gotowe i albo na przyklad maluje albo akceptuje sciany jakie sa ;)
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: I to jest zaleta. Ekonomicznie średnio się opłaca. Bo jak przykładowo włożysz 30k w remont, 20k w urządzenie i agd i bedziesz chciał sprzedać, ktoś może za remont Ci "oddać" (w cenie) 10-20k, za urządzenie i agd 10k.. bo tu mu się nie podoba, to nie takie. A Ty weźmiesz bo alternatywą (dla urządzeń i agd) będziesz wyrzucenie lub sprzedaż na sztuki i pieprzenie się z ludźmi na olxach
  • Odpowiedz