Wpis z mikrobloga

@Kynareth: Że to śmieszne, że ludzie korzystają ze stron, na których sprzedaje się klucze kupione kradzionymi kartami przez co developer gry może ponieść realne straty, ale to ja jestem nazywany złodziejem bo pobieram z torrentów. xD
  • Odpowiedz
@Wiedmolol: A skąd wiadomo że są kradzione? Np na kinguinie jest dużo sprzedawców którzy sprzedają tysiące kopii gier, sugerujesz że to wszystko ukradli? Nie bronię keyshopów, jedynie chce poznać opinie i się dowiedzieć.
  • Odpowiedz
ale to ja jestem nazywany złodziejem bo pobieram z torrentów.


@Wiedmolol: Bo jesteś złodziejem duh świadomie pobierasz coś za co nie zapłaciłeś, kupując na stronach pokroju g2a nie wiesz skąd pochodzi klucz, może być kupiony z kradzionej karty a może być zdobyty w normalny sposób
  • Odpowiedz
@Kynareth:
Osobiście wolę kupować w normalnych sklepach, gdzie gry są wystawiane przez sklep, a nie losowych użytkowników chociaż z drugiej strony ten cały problem kradzionych kluczy jest raczej nieproporcjonalnie rozdmuchany - jakiś niewielki ułamek procenta pochodzi z takich procederów, a krzyczy się o tym jakby co drugi klucz był "lewy"
  • Odpowiedz
@Kynareth: Niedawno kupowałem u g2a Call of Duty: Black Opsa 2, wybrałem tę najtańszą opcję, bez tego "zabezpieczenia" kosztującego z dodatkowe kilka złotych i co ? Przez ponad tydzień nie dostawałem klucza. W końcu go łaskawie przysłali, ale nie wiem, czy to nie tylko przez to, że ich codziennie zasypywałem masą maili, by zweryfikowali przelaną przeze mnie płatność. Nigdy więcej.
  • Odpowiedz
@john118: Ja to się najbardziej boję, że z kluczem będzie coś nie tak i zablokują mi konto steam albo origin. To jest w ogóle możliwe? Oczywiście omijając jakieś tam steam gifty podejrzane, albo VPNy
  • Odpowiedz
@Kynareth: Ja na wszelki wypadek mam drugie steamowe konto, gdzie aktywuję wszelkie ruskie klucze jak ten powyższy, na wypadek jakby chcieli je zbanować, a nie moje główne, liczące ponad 500 gier. Chociaż z drugiej strony gram nie bezpośrednio na nim, ale przez funkcję dzielenia się grami, na moim podstawowym... i nie wiem czy to jest bezpieczny wybór...ale już tak ponad 2 lata robię i ani tego alternatywnego konta, ani mojego
  • Odpowiedz
  • 0
@john118 ja kupuję tylko z legitnych dystrybucji, ale aktualnie chodzi mi po głowie kupno pewnej gry na origina, która w oficjalnej dystrybucji kosztuje moim zdaniem pieniądze nie do zaakceptowania ;P za to w keyshopach śmiesznie tania. Nie jest to już nowa gra. No i nie wiem czy warto, nie chcialabym napychac portfela złodziejom kart i zastanawiam się na jak wielką skalę to jest problem.
  • Odpowiedz
@Kynareth: Sprawdź najpierw czy w sklepach pokroju Instant Gaming czy nawet "polskich" konsoleigry, fabrykakluczy, cdp, muve, gram.pl nie ma ceny podobnej do tej z G2A. G2A Market to u mnie ostateczność, bo mają te swoje śmieszne prowizje za płatność, których nie da się uniknąć. I zawsze istnieje to ryzyko otrzymania lewego klucza, dlatego jeżeli już kupujesz na G2A/Kinguin to płać kartą lub PayPalem, w razie potrzeby bezproblemowo odzyskasz pieniądze. Płacąc
  • Odpowiedz
@MichaelT128: Chodzi mi o grę Sims 3 i żeby kupić z oficjalnej dystrybucji + DLC trzeba wydać kilkaset złotych i w sklepach jest niewiele taniej. Tych dodatków jest kilkanaście i każdy kosztuje kilkadziesiąt złotych natomiast na kinguinie 10-15 zł
  • Odpowiedz