Wpis z mikrobloga

to myslice ze w ogle sie oplaca inwestowac w tiga z ac do aluminium jak cena od 1800 zł (1500 zł uzywany ALE bez okablowania:-( https://sprzedajemy.pl/spawarka-tig-201-200-acdc-sherman-nr47698542 a nie lepiej probowac z tigiem tzw. lift za 400 zł https://www.olx.pl/oferta/spawarka-scherman-CID628-IDi2cEj.html#8ef4b6d1d0 ? dawać tysiaka wiecej w zasadzie za jedna opcje chyba nie jest dobrym interesem? tym bardziej ze takie spawarki sa awaryjne.. :-( co sadzicie o tym
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza ( ) #diy ( ) #masjterkowanie ( ) #narzedzia ( #warsztat ( ) #pytanie ( )
  • 7
@HohoHo2015

Zadaj sobie pytanie czy bedziesz spawal aluminium? Jesli tak to i tak cena 1500 za uzuwke bez przewodow to sredni biznes.Jesli bedziesz spawal grubsze elementy aluminiowe to wystarczy inwertorowa i elektrody esab do alu.
elektrody esab


@PIGMALION: chodziło mi o możliwość naprawy jakis drobnych rzeczy ze stopów aluminium i podobne.. ale cena 1500 bez zazwyczaj pełnych kabli w tym mma, bez butli i nie wiadomo jaki to sprzet bo bez gwaracji.. nie wyglada dobrze..

myslisz ze to sie czesto psuje taka spawarka? bo jak sa awaryjne to chyba tandeta za 500 zł nie robi róznicy a ma koncowki to mma/tig, zas ci sprzedawcy od 1500
@HohoHo2015

Sprzedawalem kiedys jakiegos chinczyka z firmy dedra w granicach 2,5 tys i nigdy zaden nie wrocil do mnie na serwis.
Spawarki maja na tyle zabezpieczen ze przeciazycbi spalic jest dosyc trudno.
Najtansza opcja to spawarka inwertorowa i dokupienie przewodow do tiga ,np bester 160A + przewody (1000+400zl)
@HohoHo2015: Pierwsza to TIG/MMA AC/DC bez wydziwiania, nowa, z kolei druga to samo MMA DC, używana. Do tego na TIGa byś musiał do drugiej dokupić uchwyt, a gaz podawać bezpośrednio z butli. Awaryjne są chińczyki, wadliwe albo używane niezgodnie z instrukcją. Jakie drobne rzeczy chcesz naprawiać ze stopów aluminium, że opłacałoby Ci się kupić spawarkę i robić to samemu?
@Silvervend: mnostwo mam takich, jakis częsci typu do kosiarki innych urządzeń, kontrukcji, połączeń itd.. fachowców na moim terenie nie ma, po drugie nie wszystko da sie przewiesc a mierzyc trzeba na miejscu spawane rzeczy..

są te tigi juz z uchytami, ale bez butli wiec koszty i tak jeszcze trzeba poniesc

rzecz w tym ze na rynku nie ma niestety tanszej opcji dla tej pierwszej wersji