Wpis z mikrobloga

W ostatni weekend rozmawiałem przy wódeczce o starych czasach z moim starym kumplem mieszkającym na co dzień we Francji. Opowiedział mi ciekawą (albo i nie) historię sukcesu naszego wspólnego znajomego. Otóż znajomy ten od zawsze miał problemy z prawem - kradł samochody, wyłudzał odszkodowania i takie tam, ogólnie typowy bad boy. W pewnym momencie w Polsce zaczęło się robić wokół niego dość nieprzyjemnie, więc zwyczajnie zwiał do #uk

Tam zatrudnił się w budowlance, ale kariera zwykłego Mirka z budowy nie odpowiadała jego aspiracjom, więc postanowił otworzyć własną firmę. Specjalnie na branży się nie znał, ale wiedział jedno: musi być tanio. A jak tanio, to najprościej osiągnąć to czyimś kosztem, a w tym przypadku kosztem podwykonawców i pracowników. Brał więc zlecenia jak leci i nikomu nie płacił - co najwyżej jakieś śmieszne zaliczki itp. Kilka lat tak się bujał i powiem tyle, że bywało ostro - nieraz go z maczetami po Londynie gonili, spalili auto i takie tam. Jednak jadąc takim systemem dostawał coraz to nowe kontrakty, wyrabiał sobie znajomości wśród Anglików itd. Dziś ma firmę zatrudniającą jakieś 70 osób, kilka domów w Londynie, 2 nowe Porsche i dopiero teraz przyznał, że wreszcie może żyć uczciwie i płacić wszystkim ile im się należy, bo odniósł sukces. A jego konkurenci, którzy uczciwie wszystkich traktowali, utknęli na etapie małych firemek zatrudniających max kilka osób i nic się przez lata nie rozwinęli. Taka to oto prawdziwa historia polskiego sukcesu na Zachodzie. #emigracja #biznes #pracbaza #januszebiznesu
grafikulus - W ostatni weekend rozmawiałem przy wódeczce o starych czasach z moim sta...

źródło: comment_4MooOtNsP6JynpEZSnKCatFT5YQWVv1N.jpg

Pobierz
  • 10
Dziś ma firmę zatrudniającą jakieś 70 osób, kilka domów w Londynie, 2 nowe Porsche i dopiero teraz przyznał, że wreszcie może żyć uczciwie i płacić wszystkim ile im się należy, bo odniósł sukces.


@grafikulus: no dokladnie o to mi chodzilo we wczesniejszych wpisach XD nawet wczoraj przed snem myslalem ze jakbym byl kims innym to bym kradl gwalcil i rabowal a na koniec nawrocil sie na jakas religie i mowil jaki
@0987poiu: 99 proc. przestępstw na Polakach popełniają Polacy

Poznałem młodego człowieka ugodzonego poważnie nożem przez bandytów, którzy chodzili po domach i zbierali haracz. Przez dwa tygodnie bał się złożyć zeznania.

Są tam też cieplarniane warunki dla naszych przestępców. Szczególnie gdy chodzi o rekietowanie i oszukiwanie Polaków.

Mamy ulicę, na której pięć domów wynajmowanych jest przez Polaków i w każdym mieszka po 12 naszych rodaków ( )