Wpis z mikrobloga

@rossx: Niedawno kupowałem Fiata Stilo. W tej cenie znajdziesz naprawdę zadbany model. Pali umiarkowanie mało, jest dobrze wyposażone i jeździ się przyjemnie. Polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rossx: też stałem przed podobnym dylematem jakis rok temu, tak więc:
-corsa c - najlepiej 1.7 dti (brak dwumasu, prosta turbina) jezdzi sie nim jak samochodem w bezynie, brat ma i polecam, musisz tylkp uwazac na blachy bo jak zacznie leciec to juz kaplica. Omijaj szerokim łukiem silnik 1.0
-skoda fabia - za piekna nie jest ale za to solidna, najlepiej silnik 1.6
-fiat panda - bardzo wdzieczny i malo awaryjny wozik, wujek ma od nowosci z salonu z początkow produkcji wiec wiem co mowie, silnik raczej 1.1, dosc ekonomiczny i tani w utrzymaniu
-megane ii - sam mam i polecam, wbrew obiegowej opinii jak nie trafisz zaniedbanego egzemplarza to bedzie Ci dobrze służył, praktycznie brak problemow z korozją, silniki dobrze znoszą instalację lpg. Czesci tanie, nie opłaca kupować sie zamiennikow bo a ich cenie masz oryginalne czesci. Dosyc komfortowe auto jak za swoją cene. Jak nie masz ciezkiej nogi to silnik 1.4 98km powinien Ci w zupelnosci wystarczyc, 1.6 to praktycznie to samo tylko ma kolo zmiennych faz rozrzadu i akurat mozesz sie naciac ze zaraz bedzie je trzeba wymienic.
-focus mk1 - fajne autko, dobre silniki, jednak niebardzo nadaja sie do gazu, solidny, ojciec przez 5 lat nie mial zadnej awarii, trwałe zawieszenie, jednak najwieksza jego wada
  • Odpowiedz
@rossx: Smart Forfour koniecznie 1.3. Za tą kasę będziesz miał rocznik 2005. Ma mały bagażnik, ale bardzo oszczędny i mocny silnik. Nawet LPG nie ma sensu zakładać. Części tanie, ale tak naprawdę nie ma się co nim zepsuć.Silnik i zawieszenie jest Mitsubishi więc się nie psuje.
  • Odpowiedz
@rossx: Ja osobiście mam Fieste z 2003 r. z silnikiem 1.25 w benzynie. Auto ekonomiczne 5-6 l/100 km. Silnik praktycznie nie do zdarcia. Przez dwa lata zmieniłem akumulator, klocki i płyny ekspolatacyjne
  • Odpowiedz