Wpis z mikrobloga

@kasiknocheinmal: Nigdy nie wiadomo co się dzieje. Może ma coś naprawdę poważnego? Ludzie umierali na bóle zębów. Była afera. Nie wiem czy kojarzysz? Ból zęba, karetka, środki przeciwbólowe i reprymenda słowna od ratownika, odjazd i śmierć przez powikłania. Gość pewnie płaci podatki, na coś one chyba idą prawda? Jeżeli na oddziale będą mieli dużo pracy, to poczeka parę godzin. Idąc takim tokiem rozumowania, ze złamanym palcem nie powinienem nigdy iść do
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: Tak wiem. Tyle, że teoretycznie marnujesz swój czas i tego lekarza. Dlaczego? Bo później i tak lądujesz na SOR. Jeżeli odczuwałbym bardzo mocny ból i miał niepokojące objawy, to uderzałbym bezpośrednio na SOR, jeżeli jestem w stanie wytrzymać, to czekałbym do rana a nie zawracał głowy sobie wycieczką do przychodni całodobowej i marnował czasu swojego i lekarzy na oddziale.
  • Odpowiedz
@PiorunZeusa: SOR jest szpitalnym oddziałem ratunkowym, a nie oddziałem wypisywania recept na stan zapalny ucha. Jeśli to tylko tyle, to w przychodni nocnej dostanie leki i do domu, więc zacznie działać szybciej niż zajęłoby czekanie do rana do zwykłej przychodni, a nie będzie zawracał głowę na SORze pośród amputowanych rąk, ostrych brzuchów i tamponad.
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: Nieprawidłowo lub w ogóle nieleczone zapalenie ucha środkowego może prowadzić do poważnych powikłań. Wśród najcięższych wyróżnić można ropień mózgu, pojawia się on wówczas, gdy bakterie pochodzące z ucha środkowego atakują mózg. Choroba ta może prowadzić do ciężkich uszkodzeń mózgu, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Ciężkim powikłaniem związanym z zapaleniem ucha jest także zapalenie opon mózgowych. Najczęściej wywoływane jest przez bakterie takie jak Haemophilus influenzae czy też Streptococcus pneumoniae
  • Odpowiedz
Współczuje bólu, miałem to. SOR / Ostry dyżur otolaryngologiczny i włożą Ci taki opatrunek z lekarstwem do ucha. Potem codzienna zmiana opatrunku.
  • Odpowiedz
Nieprawidłowo lub w ogóle nieleczone zapalenie ucha środkowego


@PiorunZeusa: w przychodni nocnej przyjmuje lekarz, a nie wróżka.

Gdy objawy choroby nie ustępują

One się na razie zaczęły, co tu mówić o ustępowaniu?

Złamany palec jest stanem nagłym, zagrażającym zdrowiu (i poczekasz w kolejce najdłużej), nie wiadomo czy złamanie nie jest z przemieszczeniem, czy nie pojawiło się przerwanie naczyń krwionośnych.

Myśleć trzeba po prostu, to naprawdę nie jest aż tak skomplikowane.
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: "należy bezwzględnie udać się do specjalisty – laryngologa. Lekarz może zalecić przeprowadzenie badania otoskopowego, a po stwierdzeniu uwypuklenia błony bębenkowej często wykonuje się zabieg nazywany paracentezą, polega on na nacięciu błony bębenkowej, co umożliwia wypłynięcie wydzieliny gromadzącej się w uchu środkowym." Sądzisz, że ten lekarz będzie potrafił, to zrobić? Możliwe, że tak a może nie? Dobra ten argument odrzucimy.

One się na razie zaczęły, co tu mówić o ustępowaniu?

Złamany
  • Odpowiedz