Wpis z mikrobloga

Mirki z #korposwiat #it #wroclaw

Moglibyście podpytać, czy u Was w firmach są przyjęcia na jakieś najniższe stanowiska typu helpdesk czy serwis, a potem ewentualnie podesłać do HR moje CV?

Co potrafię? Hardware to dla mnie żadna tajemnica. Potrafię rozłożyć komputer i go potem złożyć. Potrafię rozłożyć drukarkę, żeby ją np. bardzo dokładnie wyczyścić. Z hardwarem problemów nie mam, a i software nie stanowi tajemnicy np. podłączanie drukarki, naprawianie jej czy kompa, setup konta w outlooku czy skypie, etc. Angielski płynny (chętnie się popiszę nim na rozmowie). Dodatkowo, Excel w stopniu nieco wyższym niż średni (znam formuły, ale makra jeszcze przede mną). Z moich minusów ten największy i najoczywistszy - brak doświadczenia w IT (mam w innej branży, a mianowicie produkcja i marketing).

PS. Co to jest ITIL?
  • 25
@panopticon: Właśnie chciałbym spróbować dostać się przez kogoś/z czyjegoś polecenia, bo nie odzywają się do mnie w ogóle po wysłaniu cv, co jest frustrujące i odnoszę wrażenie, że właściwie to nikt go nawet nie czyta.

@szacik: Co to są za stanowiska dokładnie?
@canto: Mam wpisane wszystko zgodnie z prawdą, czyli doświadczenie (będące dalekie od IT) oraz umiejętności (Excel, angielski). Co do angielskiego, znam płynnie i rozmowa czy pisanie nie stanowi dla mnie problemu.

@szacik: To "konkretne stanowisko" brzmi ciekawie, bo nie ma tam wysokich wymagań. Pracujesz w tej firmie?

@lothar: Znasz jakąś literaturę do poczytania o tym ITIL? Chciałbym się z tym zapoznać.
@wsumieniewiem: powiem tak - na etapie foundation najlepiej przeczytac sobie syllabusy i wstepy ze stron firm szkoleniowych np axelos. jest to trudne i ciezkie - nie masz tego na codzien to jak czytanie instrukcji do urzadzenia ktorego nie widzisz.
Inna metoda to sciagniecie sobie z roznych stron zestawu kilkuset (chyba kolo 900+) pytan dotyczacych ITILa - wpisuj "mock exam", "itil foundation questions" i wtedy metoda odkrywania i zapamietywania powinno byc lepiej.
@wsumieniewiem: Masz rację, że szukasz kogoś wewnątrz firmy kto mógłby Cię polecić.
Twoim problemem są rekruterki(rzy), którzy w 95% nie potrafią szukać talentów i odrzucą Twoje CV jeśli nie pasuje do ich "templejta" albo "rikłajermentów".
Nie zniechęcaj się i wysyłaj CV na stanowiska, które Ci pasują, nie ukrywam, że więcej szans będziesz miał jeśli w Twoim CV znajdą się rzeczy zbliżone do wymagań, chociaż jakaś wzmianka o nich.