Wpis z mikrobloga

czy na windowsowym zdalnym pulpicie da się zalogować na zalogowane konto? Bo domyślnie jak się loguję na konto na innym komputerze a ktoś na tym koncie jest zalogowany to go wylogowuje... Chciałbym aby to działało jak TeamViewer, VNC itp. czyli jako helpdesk dla rodziców z piętra wyżej gdy dzwonią do mnie że mają problem z komputerem. Abym nie musiał wychodzić z piwnicy, tylko zdalnie im pomóc :-) Skoro jesteśmy w jednej sieci to szkoda łączyć się przez internet przez zewnętrze aplikacje.
#komputery #informatyka #siecikomputerowe
  • 12
  • Odpowiedz
@Login_login:

Bo domyślnie jak się loguję na konto na innym komputerze a ktoś na tym koncie jest zalogowany to go wylogowuje


Bo tam ma klienci Windows, że jeżeli zdalna osoba jest zalogowana, do lokalna przestaje mieć dostęp do systemu. Wiele osób zalogowanych lokalnie i zdalnie może być tylko w wersji serwerowej.

Skoro jesteśmy w jednej sieci to szkoda łączyć się przez internet przez zewnętrze aplikacje.


To zainstaluj klient i serwer VNC,
  • Odpowiedz
@GratisLPG: @Nicrame: Po co instalować zewnętrzne aplikacje skoro Windows ma swoje rozwiązania i wszystko zostaje zamknięte w ramach sieci LAN, połączenie nie idzie przez zdalne serwery (TeamViewer)? Kolega @Cesarz_Polski: właśnie podał rozwiązanie jakiego szukam, dzięki! Domyślnie działa to na zasadzie zaproszeń i jak nie korzystamy z IPv6 to jest z tym zabawy (generowanie pliku i hasła które musi dostać druga strona), jednak można to obejść: https://4sysops.com/archives/how-to-enable-unsolicited-remote-assistance-in-windows-7-8/
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: bez zaproszenia? Jak zdalny pulpit? Nie trzeba jakoś klienta konfigurować aby zezwalał na połączenie bez zaproszenia? To po co ludzie kombinują aby omijać zaproszenia? ;-)

@GratisLPG: Swoją drogą Ty mówisz o wielosesyjnym dostępie do jednego komputera, a mi chodzi o połączenie z zalogowanym użytkownikiem.
@Nicrame: jak wyżej, VNC pozwala na zdalny "podgląd" do zalogowanego lokalnie użytkownika?
  • Odpowiedz
@Login_login:

jak wyżej, VNC pozwala na "podgląd" do zalogowanego lokalnie użytkownika?


Pozwala.

Swoją drogą Ty mówisz o wielosesyjnym dostępie do jednego komputera, a mi chodzi o połączenie z zalogowanym użytkownikiem.


Niekoniecznie o wielosesyjnym.
  • Odpowiedz