Wpis z mikrobloga

#elektronika #elektronikadiy #cad
Mirki drogie, znacie jakiś, najlepiej darmowy, program do rysowania schematów pozwalający na eksport obrazka wektorowego? Chodzi o schematy rysowane np. do pracy inżynierskiej, więc nie chodzi o projektowanie układów ani jakikolwiek prawdziwy użytek tych schematów a jedynie o to żeby ładnie wyglądały i dawały się zapisać wektorowo żeby potem wstawić je jak należy w latex-u. W związku z tym biblioteka elementów nie musi zawierać konkretnych elementów a jedynie generalne bloczki typu tranzystor, wzmacniacz operacyjny, jakieś bramki logiczne itd.
  • 12
designspark


@KuterPstragow: Nie znałem tego, ale wygląda że to bardziej do schematów elektrycznych i do automatyki a nie do elektroniki.

AutoCAD


@nonickname: Autocada to pewnie mamy licencję ale nie myślałem o nim bo nigdy nie używałem i myślałem, że tak jak powyżej wspomniany jest bardziej do elektryki i automatyki a nie do schematów typowo elektronicznych.
@4833478:
Zobacz stronę draw.io
Wbrew pozorom bardzo praktyczna, łatwo wszystko ułożyć tak żeby było prosto. Typowe symbole części elektronicznych, bramek logicznych też tam są.