Wpis z mikrobloga

@rajet: zawsze możesz kupić mi6 ze słabszymi bebechami, bo i takie będą. 2k to kwota najlepszego modelu w przeliczeniu z tych chińskich śmiesznych pieniążków na polskie złote
@sebool12: masz jakieś bezpośrednie porównanie?
Może i głupie pytania, ale telefonami zaczynam się interesować dopiero w momencie koniecznej zmiany (w tym przypadku - MS wypiął się na swoich użytkowników i nie dał upgradu do win10 solidnym urządzeniom) i na tę chwilę nazwy bebechów i parametry nic mi nie mówią ;) Dlatego najbardziej zrozumiałe są dla mnie bezpośrednie zestawienia konkretnych modeli. Drogą eliminacji doszedłem do tych 2.
@rajet: a po ile teraz S6?No i w jakiej wersji.
Xiaomi Mi5 kupisz teraz za około 220$ w wersji 3/64 GB i pod względem procesora trochę lepiej snapdragon sobie radzi, niż procesor od Samsunga. Tu masz linka do porównania, ale nie wiem na jakiego dokładnie Samsunga patrzysz. Z Xiaomi możesz się jeszcze nad Mi5s zastanowić, trochę większy, lepszy procesor i koło 260$, więc niedużo więcej. Jakbyś szukał zniżek to sprawdź
a po ile teraz S6?No i w jakiej wersji.


@rybak_fischermann: ~1300 zł, 32 gb / 3 ram

Co do mi5s - właśnie już "normalne" rozmiary są wg mnie #!$%@? duże, więc na coś większego nie chciałbym zbytnio zwracać uwagi.
Upatrzonego żadnego konkretnego nie mam, bo najpierw musi zapaść decyzja czy S czy X ;)
@rajet: Jeśli chodzi o stabilność to jest raczej podobnie. Szybkością działania w testach wygrywa mi5, jak w życiu to nie wiem. Na pewno dużym plusem xiaomi jest lepszy system, nakładka samsungowa ssie (delikatnie mówiąc). Ale jeśli zależy ci na dobrych zdjęciach, to S6 ma dużo lepszy aparat (testowałem osobiście, xiaomi np. bardziej śnieży na przybliżeniu odległego obiektu).
@defyer: aparat nie jest priorytetem. Mimo, że obecnie mam nokię 1020, która ma opinię telefonu fotograficznego, to aparatu używam głównie do zdjęć dokumentów. Chyba za stary jestem na cykanie setek fot na insta czy inne tego typu.
@rajet: Mam S6 i pod względem szybkości działa jak po wyjęciu z pudełka- czyli bardzo dobrze- a mam go prawie 2 lata. Ani razu mi się sam nie zrestartował, dwa razy zawiesił się chrome i musiałem restartować, to wszystko. Ale jednak bateria jest mocno przeciętna i nie wiem czy jest sens teraz go kupować, w końcu swoje lata już ma.

Aparat jest zajebisty, nie odstaje za bardzo od najnowszych telefonów.
nie wiem czy jest sens teraz go kupować


@zolcix: biorę pod uwagę tylko nówki, więc bateria powinna być ok.
A jeśli wytrzymuje jeden dzień używania, to dla mnie jest już ok.
@rajet: problem w tym że bateria od nowości była średnia, poczytaj recenzje robione zaraz po premierze, w większości jedną z wad była bateria. Dla mnie to akurat mało dokuczliwy problem, bo mam dostęp do ładowarki praktycznie cały czas, a telefon do pełna ładuje się w nieco ponad godzinę. Ale cały dzień średnio intensywnego użytkowania powinna wytrzymać.
@zolcix: Potwierdzam, miałem nieco ponad rok i sprawował się wyśmienicie. Bateria szału nie robi (nie oszczędzałem go zbytnio), ale zdjęcia są świetne w dobrych warunkach oświetleniowych. :D No i te 16:9 przy pełnej rozdzielczości. ;)