Wpis z mikrobloga

#nba #nbastats

Ostatnio pisałem podsumowania statystyczne podsumowania sezonu. Może nie każdy fanatyk cyferek przebrnął. Wiecie co mnie zaskoczyło najbardziej?

Pau Gasol i jego prawie 54% za 3 (lepszy od Korvera sprzed kilku lat) to najlepsza skuteczność w historii NBA za 3 (przy min. 100rzutach oddanych, żeby odsiać przypadkowych graczy).

Od styczniowo-lutowej kilkunastomeczowej przerwy notował średnio 1.4/2.4 za 3, czyli 59%!

PS. Mała prośba, nie wołajcie mnie proszę w niedzielę rano jeśli Giannis skopie dupy Dinozaurom, sam zobaczę popołudniu :)
  • 6
@cult_of_luna: ja przebrnalem cale :)
Mnie oprocz Gasola, zaskoczyla skala forsowania rzutow za 3 w obecnej nba. Wiadomo ze rockets czy inne gsw rzucaja na potege, ale nawet w innych druzynach zdarzalo sie mnostwo indywidualnych i druzynowych topek

Moze kiedys zrobisz podsumowanie ligi jako calosci? Oprocz oczywistych rekordow jak tripple double czy rzuty za 3, to inne, bardziej wyszukane. To moze ladnie zobrazowac jak ewoluuje liga. Takze jestem ciekaw jak ma
ale nawet w innych druzynach zdarzalo sie mnostwo indywidualnych i druzynowych topek


@grimezsz: no wiadomo, 13/13 z +50 rzutów za 3 drużynowo z tego sezonu. Podejrzewam że najmniej rzucające drużyny dziś rzucają tylko co liderzy 6-10 lat temu. Drugi trend to ilość strat - duuuużo mniejsza. Nie wiem z czego to wynika, może z jakichś różnic w interpretacji co jest stratą a co nie jest. Może w samej czołówce (top20) nie
basketball reference podsumuje to po PO? W statystykach gasola mam .538 ale w league leaders nadal korver z .451 czy źle klikam?


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: widocznie mają założony inny próg liczby oddanych rzutów niż ja. W sensie liderem (pewnie również oficjalnie na nba.com) może zostać ktoś kto rzucił minimum ileś rzutów. Ja założyłem 100 i wg. takich założeń tu masz listę :)

A tu link: http://bkref.com/tiny/NgR1I
Pobierz cultofluna - > basketball reference podsumuje to po PO? W statystykach gasola mam .53...
źródło: comment_Sos7OWl3R1EI3BdwVzLWhEMyWp5lAaJ2.jpg