Wpis z mikrobloga

Jak wygląda kwestia badań w medicover przy karcie premium? Chodzi mi to, czy nie będzie trudności ze zrobieniem, np.rozszerzonych badań krwi, które w publicznej przychodni są trudne do uzyskania na żądanie.
#medicover #zdrowie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oluchna: Pytam o praktyczny aspekt. Wiadomo, że w przypadku każdej placówki musi wystąpić "uzasadnione wskazanie medyczne" co zawiera się w teorii postępowania.
  • Odpowiedz
@Gorasul Niekoniecznie. Ja mam u innego ubezpieczyciela zapis, że raz na pół roku sama mogę zrobić sobie komplet badań bez zlecenia lekarza - w ramach przeglądu zdrowia.
  • Odpowiedz
@oluchna: To przejrzałem dokładnie i jest tam od groma opcji właśnie, stąd moje pytanie czy realnie mogę iść zrobić sobie pełen przemiał, czy musi być konkretne uzasadnienie tak jak w publicznej. Chodzi też o czas, czy ma sens siedzenie i rozkminka, które konkretnie badania sobie zrobić, bo nie wiem, czy z miejsca nie odrzucą całości, czy część.
@aldrig: no sheeet Sherlock ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Gorasul: :D okay, to może inaczej. Mam Medicover od 97 roku. Nigdy nie odmówili mi rozszerzonych badań krwi, jak wyjaśniłam dlaczego i w jakim celu.

Obecnie mieszkam w Szwecji, ale robię co rok screening w Polsce. Kontaktuje się przez Medicover Online ze swoim internistą, który dzwoni do mnie, chwilę rozmawiamy, wypisuje skierowania na badania i prosi o wizytę już z wynikami.
  • Odpowiedz