Wpis z mikrobloga

@1788 ja czytam właśnie Krótką historie filozofii jako wstęp przed zabraniem się za dzieła filozofów, czyta się dobrze i główne cele czyli zaciekawienie i pomoc w podjęciu decyzji co czytać dalej spełnia całkiem nieźle.
  • Odpowiedz
@1788: Popularnonaukowa i filozofia? Właśnie dlatego takich nie ma, że filozofii nie da się spopularyzować i dać w przystępnej, miłej okładce. A Świat Zofii to książka bardziej dla osób ktore nie miały nigdy kontaktu z filozofią i dla dzieci. Nie będzie tam o morderczych zapędach Marksa tudzież o nazizmie Heideggera.
  • Odpowiedz
  • 0
@Brzytwa_Ockhama: Nie miałem nigdy kontaktu z filozofią. Nie wierzę, że nie ma książki, która w przystępny sposób przybliżałaby podstawowe koncepcje czy opisywała najważniejsze nurty na dużym poziomie ogólności, żeby mieć jakiś punkt startowy do dalszego poszerzania wiedzy.

@Fleischer: może być :)
  • Odpowiedz
@1788: Takie książki kłamią. 500 idei w pigułce. W mojej opinii nie warto kupować takich książek bo one mocno spłycają i okazuje się, że może istnieć mistyczny materializm.
  • Odpowiedz
@1788 Polecam to

Jeśli szukasz czegoś krótszego, to dobre mogą być "Problemy filozofii" Russella.

Unikaj książek, które po prostu chronologicznie przedstawiają kolejnych filozofów; umrzesz z nudów i niewiele zrozumiesz.
  • Odpowiedz