Wpis z mikrobloga

@halka: "bateria i wydajność" -> użycie baterii. Może to nakieruje, chociaż wolałbym wyniki z Better Battery Stats. Niestety wymaga roota.

Problem wystąpił po jakiejś aktualizacji, czy sam z siebie? Wgraj appkę Kasperskiego i przeskanuj fona. Jak nic nie znajdzie możesz ją spokojnie usunąć. Nie ma po co trzymać.

A - masz messengera i facebooka? Jak tak to usuń. Facebook przez przeglądarkę, zaś messenger pobierz wersję v89 z apkmirror bo programiści
  • Odpowiedz
@Atexor: nie martw się, ja dopiero co pobrałem z XDA :) czyli co? Dopóki program nie popracuje dłużej to nie mam Ci co pokazywać wyników? Czy chcesz jakieś? Dopiero czytam co i jak brać pod uwagę
  • Odpowiedz
@W_Heisenberg: CMa jakiegoś ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
Ja dużo na S3 LTE bawiłem się w customy. Tu na razie chcę odpocząć na stable, bo tam albo miałem zamuła stocka, albo średnio stabilne customy.

A tu mam stabilny system, w miarę fajny ciemny motyw ("Nightshade"), z ikonkami rodem z pure-vanilla-CM-Android. Statusbar mógłby być cyanowy, a łączenie nie działa tak fajnie. Szkoda, że substratum mi wykrzaczyło system oraz
  • Odpowiedz
@W_Heisenberg: już kilkanaście screenów robiłem ze skrótem 3-palce w dół, a nie wiem jakim cudem przeoczyłem tę opcję. Z reguły nie mam problemów ze spostrzegawczością. Dzięki!
  • Odpowiedz
@W_Heisenberg: takie po 40m to nie logi. Po całej nocy, jak fon śpi (albo nie) to już coś. Tutaj trochę jest nazewnictwo niż na moim S3 lte (inne "wakelocki"), ale z tego co widzę, to nie widzę raczej nic bardzo groźnego.

Trochę zastanawia mnie ten powermanagerservice.wakelocks, bo jest on sumą wszelkich mniejszych wakelocków (partiali) i patrząc na to, że fona używałeś koło 2m, to dość długo trwa. U mnie na s3 jak wakelocki nie przekraczały 10% to było dobrze. Możesz pokazać jeszcze te partiale, to rano je przejrzę. Nie zdziwiłbym się jakby to był messenger.

Muszę brać w BBS poprawkę na baterię, bo nie dosyć że 2x pojemniejsza, to jeszcze w moim starym fonie była ostro przeorana i trzymała jak 500mah
  • Odpowiedz
@W_Heisenberg: Ten awake na screen off trochę duży. Dość duży. Ale zważywszy, że fona używałeś ok. 1,5h i podwyższyło Ci to na 2.1%/h to nawet nie jest źle. Ogólnie wszelakie synchronizacje masz off? Messenger ubijany z rootem (np. greenify albo autorun manager)?
  • Odpowiedz