Wpis z mikrobloga

Mam problem kodujące mirki, zabieram się za to jak bezdomny za szukanie pracy, #!$%@?, niestety tak to wygląda. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Problem jest następujący; zaczynam różne kursy, próbuję ogarnąć poszczególne materiały, ale ogrom źródeł i treści w tej fazie totalnie mnie przytłacza i nie wiem na czym się skupić. Obiektowość? Teoretyczne podstawy algorytmów? Html, php, CSS?
Chciałbym się skupić na jednym i zbudować solidne podstawy.

Wiem co mnie interesuje i wydaje mi się, że wiem jaki cel chciałbym osiągnąć. Otóż: tworzenie prostych skrytów w Pythonie / bashu, JS, front -end, pisanie testów automatycznych z myślą o komercyjnym doświadczeniu. ostatecznie chciałbym stworzyć prostą aplikację na #android ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Może jakaś książka jak pisać appki na androida dla dzieci lub ebook? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Próbuję to sobie jakoś usystematyzować, bo inaczej nigdy nie wybrnę z chaosu.

Możecie wypunktować w 5 punktach co zrobić? Jak rozplanować pracę?
Zaczynać na poważnie od Pythona jeśli nie znam CSS, JS? Czy może najpierw CSS i JS, a dopiero później Python? Czy kolejność ma jakieś znaczenie?

1.
2.
3.
4.
5. ?

#naukaprogramowania #ihavenoideawhatimdoing #bash
u.....r - Mam problem kodujące mirki, zabieram się za to jak bezdomny za szukanie pra...

źródło: comment_2G74uw91NmLTiu9SFQJ6gpPW2Cr1Mlx1.jpg

Pobierz
  • 10
@unknown_stranger: jezeli twoim celem jest stworzenie apki na android to zadaj sobie jedno wazne pytanie.
Natywna czy jakis framework?
Frameworki rozne pozwalaja szybko tworzyc proste apki, dobre z biznesowego punktu widzenia.
Slabe jezeli chodzi o wydajnosc i bardziej skomplikowane rzeczy.
Nie mozesz jednoczesnie ogarniac miliona rzeczy.
Ogarnij troche Javy uzywajac dobrego IDE np Intellij. Naucz sie debugowac jak juz ogarniesz podstawy.
Po necie kraza listy 100 programikow ktore mozna zrobic zeby
@Melcma: Czy to nie jest zbyt wysoki poziom? Ktoś w komentarzach stwierdza, że miał problem z algorytmami.
Oraz czy taka podstawa wystarczy do pisania skryptów w Pythonie? Stworzenia czegoś na androida?

@LetniaMzawka: Rozumiem, że natywna wymaga wyższego poziomu wtajemniczenia. A jeśli chodzi o frameworki to polecasz jakieś konkretne?

Ogarnij troche Javy uzywajac dobrego IDE np Intellij. Naucz sie debugowac jak juz ogarniesz podstawy.


Czytałem ostatnio o Byte Buddy, czy
@unknown_stranger: Jak twoim celem jest pisanie apek na Androida to się ucz Javy a nie Pythona. Opanuj podstawy języka tak żebyś mógł swobodnie napisać proste programy "konsolowe" typu kalkulator, konwerter walut i podobne, a następnie zacznij pisać już na androida. Ile ludzi tyle porad, ale moim zdaniem idź się nauczyć podstawy javy, a jak już to opanujesz to wróć się zapytać o materiały do androida.
@meohaw: Myślałem o tym, aby stworzyć appkę na androida w ramach portfolio i pokazać tym samym, że coś umiem. Pytam o to ponieważ zetknąłem się z opinią, że java jest niekoniecznie dobrym wyborem (w początkowej fazie) dla totalnego amatora. Ludzie najczęściej polecali mi pythona jako, że wcześniej nie miałem podstaw programowania. Nie wiem czy się zgodzisz z taką opinią?
@unknown_stranger: Python jest świetny jako pierwszy język, ale bym nie przesadzał i od Javy można zacząć na spokojnie. Piszesz, że chcesz stworzyć apkę, żeby mieć do portfolio, ale nijak z tego nie wynika co byś chciał faktycznie robić. Proponuję Ci wybrać sobie jeden dział w którym faktycznie byś coś chciał zrobić, ale nie, że do portfolio, tylko dział który cię interesuje i chciałbyś faktycznie coś w nim stworzyć. I jak już
@unknown_stranger: java jest moim pierwszym jezykiem.
Zacznij od drobnych kroczkow.
Hello world.
Wyswietlanie kolenych x liczb pierwszych czy tam fibonnaciego itp.
ByteBuddy, ktorego podlinkowales widze pierwszy raz na oczy ale z opisu wynika ze jest to cos czym nie powinienies w ogole sie interesowac przez najblizsze kilka lat ;)
Tworzenie GUI w javie mozesz totalnie olac, ew liznac same podstawy.
Duzo GUI w javie mozna wyklikac, przeanalizowac wygenerowany kod i pozmieniac.