Wpis z mikrobloga

@kamdz: Poproś kogoś z domowników żeby Ci wyciągnął. Mówię całkiem poważnie. Miałem to samo jak zaczynałem z soczewkami i jak się nie udaje za 100 razem to lepiej jak to zrobi ktoś inny.

Jeśli nie ma nikogo to zrób sobie przerwę tak z godzinę albo przynajmniej pół, potem zalej oko tym płynem odchyl gałkę maksymalnie do góry i staraj się ściągnąć tą soczewkę w dół. Po prostu połóż palec na oko
@kamdz: Ja ściągam tak, jedną ręką przytrzymuje powieki by mi się nie przymykały (chociaż po 6 latach noszenia już tego nie robią) a drugi palec kładę na soczewkę i przesuwam w stronę kącika oka (tego przy nosie ;)). Schodzi bez problemu :)
@kamdz: na początku uspokój się ;)

Potem idź w ciemne miejsce, zamknij oczy, poleż z 10 minut. Potem nie otwierając oczu poruszaj gałką w górę, dół, boki tak, żeby łzy nawilżyły całość. Potem zdejmij zgodnie z instrukcją z filmików ;) Powinno się udać.
@kamdz: a w ogóle... upewnij się, że nie zdjąłeś jej już przypadkiem ;d ja kiedyś tak miałem, byłem przekonany że nie mogę zdjąć, oko całe czerwone, a dopiero potem ktoś mi powiedział że przecież nic tam nie mam :P