Wpis z mikrobloga

JAK SIĘ WYCIĄGA SOCZEWKI Z OCZU?! od pól godziny walczę i skubię, mam 3 wylewy w oku i całe białko jest już czerwone od krwi, a cholerstwa dalej nie mogę wyciągnąć :< #soczewki #umieram
  • 115
  • Odpowiedz
@kamdz: czuje się pominięty, nie wywołałeś mnie. :<

Przy okazji, jak będziesz podążał za radami zakupu kropli do oczu, to weź pod uwagę że z soczewkami powinno się stosować specjalne krople, nie takie zwykłe, bo mogą się nieprzyjemnie "gryźć" ze sobą. Niestety, takie specjalne są odpowiednio droższe ;)
  • Odpowiedz
@kamdz: no, gratuluję. polecałem Ci odchylenie głowy w tył, bo wg mnie w tej pozycji łatwiej patrzeć w górę tak, żeby właśnie odsłonić dużą połać białka, które można dotykać i nie jest to nieprzyjemne. widocznie Ty masz trochę inaczej. :P tak czy siak cieszę się, że mogłem pomóc. długo nosisz kontakty? na pocieszenie powiem, że po jakimś czasie nabierzesz takiej wprawy, że nawet po pijaku, nieprzytomny, będziesz je zdejmował i
  • Odpowiedz
@pryschnitz: pierwszy raz :P nie będę wkładał do pojemniczka, bo zamierzam używać jednodniowych (kupiłem 60szt na próbę), ale tez nie codziennie tylko np. na jakieś spotkania, do sportu, na bardzo słoneczne dni (by móc założyć przeciwsłoneczne), itd - ogólnie wtedy gdy okulary przeszkadzają. Kto wie, może jak mi się spodoba to pomyślę nad jakimiś miesięcznymi :)
  • Odpowiedz
@kamdz: aha, rozumiem. ja noszę kontakty od wielu lat i chyba ciężko byłoby mi się teraz przerzucić na okulary. kontakty nie parują, nie ześlizgują się z nosa, nie bolą od nich uszy, nie spadną i nie rozbiją się, można w nich pływać i mają masę innych zalet. chociaż oczywiście okulary też mają swoje zalety. ;)
  • Odpowiedz
@pryschnitz: nie mają zalet :D do wad jeszcze dodam, że nie widać co się dzieje po bokach i na słońcu męczą się oczy (zakładam, że okulary bez fotochromów)
  • Odpowiedz
@kamdz: wg mnie ogromną zaletą okularów jest to, że można je szybko założyć. czasami człowiek się rano spieszy i bywa, że akurat wtedy kontakt nijak nie chce się komfortowo ułożyć na oku. ;d a okulary siup - i ubrane!
  • Odpowiedz
@kamdz: Okulary maja wiele zalet, np. nie trzeba sobie palca wkladac do oka:)

Ja mam takie cos, ze nawet nie jestem w stanie kropli sobie zapuscic do oczu, ostatnio 3 osob potrzeba bylo u okulisty, zeby mnie zakroplic:)
  • Odpowiedz
@kamdz: Czekam na relację z zakładania ^^ A co do kosztów to pewnie zostanę tutaj zlinczowany, ale ja noszę soczewki miesięczne po 2 miesiące. Na necie piszą, że można od tego mieć ciągle stany zapalne ja w ciągu 6 lat noszenia miałem tylko jedno zapalenie rogówki, ale to przez to, że przez krótki okres w ramach oszczędności kupowałem sól fizjologiczną...ją akurat odradzam (chociaż kobitka w aptece jak ją kupowałem to
  • Odpowiedz