Wpis z mikrobloga

JAK SIĘ WYCIĄGA SOCZEWKI Z OCZU?! od pól godziny walczę i skubię, mam 3 wylewy w oku i całe białko jest już czerwone od krwi, a cholerstwa dalej nie mogę wyciągnąć :< #soczewki #umieram
  • 115
  • Odpowiedz
@pryschnitz:

odetchnij i upewnij się, że szkło jeszcze jest na oku, a nie wypadło.


Może faktycznie tak sobie je podrażnił, że ciągle czuje te soczewki. Niegłupie to.
  • Odpowiedz
@BQP: dokładnie, to się zdarza. albo może być zupełnie w drugą stronę - ja kiedyś byłem przekonany, że zgubiłem kontakt, ale znalazłem go w oku pod koniec dnia. był cały pozwijany, a ja i tak go nie czułem.
  • Odpowiedz
@kamdz: niech siostra się teraz męczy :P. masz za suche oko. jeśli nie masz żadnych kropli do oczu to zwilż oczy czystą przegotowaną zimną wodą - może troche szczypać. jeśli masz kostki lodu "pojeździj" nimi wokół oczu (nie po gałce!) mniej będą boleć. przyłóż ręce do twarzy, zakrywając okolice oczodołów tak aby światło z zewnątrz nie przedostawało się, i kilkanaście razy otwórz i zamknij oczy dość intensywnie trzepocząc powiekami. jeszcze raz
  • Odpowiedz
@kamdz odpuść na dłuższą chwilę, teraz i tak nic z tego nie będzie, jesteś zdenerwowany, gałka cie boli, nie ma sensu. Nawet jak się z tą soczewką prześpisz to nic się stać strasznego nie powinno (głowy uciąć nie dam!). Rano już na pewno sama wypadnie.
  • Odpowiedz
@vteq: @kotEdyty: @BQP: @batgirl: @pryschnitz: @cerebrum: @Harold: @hakuna_matata: @RafiRK: @OrestesGaolin: @lobek: @wysocki: @miki4ever: @Shaki: @Pendzel: @fakmak: SUKCES!! pomogła mi rada @pryschnitz który kazał odchylić głowę, zrobiłem odwrotnie :D tzn nachyliłem się do przodu i patrzyłem w lustro (to powodowało że de facto patrzyłem do góry i miałem dużo białka na dole), dziobałem palcem kilkanaście razy żeby
  • Odpowiedz
@BQP: Zalałem płynem, zamknąłem oko, poruszałem przez powiekę, położyłem się na łóżku i mama mi wyjęła. Bardzo nieprzyjemna sprawa jak po 100 razie się nie udaje :/
  • Odpowiedz