Wpis z mikrobloga

#zdrowie #sen #porady #suplementy #samopoczucie
28 lat w tym roku stuknie. Od jakiegoś czasu mam tak, że gdzieś już koło 20 godziny zaczyna mi się bardzo chcieć spać. Po pracy w domu koło 17, potem zakupy, obiad i w zasadzie jak się tylko położę z książką albo do serialu to potrafię zasnąć (nawet na stojąco), a gdzie tu jeszcze coś posprzątać czy tam przygotować się na następny dzień. Kiedyś to i się siedziało do 24, a teraz to sie nie ma na nic siły i od razu oko się zamyka. Jakieś suple może czy coś?
  • 9
@PioPioPio: @anonimowy_przegryw: @RelaeVEVO: Wstaje też o 6. Sportu brak ale praca w zasadzie fizyczna. Kawa na noc może zły pomysł. Wyobraźcie sobie, że ściągam sobie audiobuka i chcę go bardzo odsłuchać ale nie daje rady bo w trakcie urywa mi się film parę razy i #!$%@? mnie to bo ciąglę muszę cofać i potem znowu zgon. Może bym zaczął biegać tak o 21 z 30 min.
@veilofdisguise: tutaj fajny kurs na udemy odnośnie snu - wg mnie bardzo fajnie wytłumaczone mechanizmy oraz szereg rad jak dostosować różne czynniki wpływające na sen w swoim życiu.
edit: patrzę, że już jest płatny (zapisywałam się jak nie był)
napiszę najważniejsze rzeczy, które wyniosłam z niego:
1. ćwiczenia 15-20 min dziennie 5x/tydzień
2. Rutyna wstawania i zasypiania (podobne godziny)
3. spacery na świeżym powietrzu i wietrzenie mieszkania
4. Doświetlanie się -