Wpis z mikrobloga

Miał ktoś problem w ventpack'u ze znikającymi kształtkami? Mam kondygnacje i przekroje na osobnych plikach dwg, połączonych ładnie w menadżerze projektu i gdy coś robię na jednym pliku powiedzmy przekroju to np. znika lub wywala #!$%@? wie gdzie jakąś kształtkę albo odcinek przewodu w losowym miejscu na rzucie... Potem znowu klikam na przekrój i wracam na rzut i już poprzednio wywalony element jest na swoim miejscu a znikł inny (,) Nie ogarniam, czemu tak... Ktoś coś wie? Albo jakiś protip jak rysować :/

#budownictwo #hvac #pytanie #wentylacja #inzynieriasrodowiska
  • 7
@synek_: Tak, na przekroju pomocniczym było wszystko ok i w ogóle, problem się pojawia gdy chcę drugą kondygnację (na osobnym dwg) połączyć z pierwszą. Na początku tak normalnie zrobiłem sobie jedną kondygnację bez tworzenia "nowego projektu" w ventpacku, taką metodą trochę na piechotę, to tam jest dobrze :/
@synek_: I właśnie nie wiem co robić, bo są chyba dwie metody, jedna taka jak chciałem czyli 2 kondygnacje na dwóch plikach dwg i w tablicy kondygnacji się tam łączy. A druga to na jednym pliku po prostu wszystko, tak?
Jaki sposób lepiej uprawiać?
@synek_: Nom, czyli tak jak ja chcę zrobić :/ chyba jutro albo po jutrze będę musiał dzwonić do fluid desku i popytać czemu to się tak pieprzy :/ A w czym robisz wentylację teraz?
@piezometr: dawno nie pracowałam w ventpack'u (działam w innym programie), ale problem opisywany przez Ciebie kojarzę. Dzieje się tak, gdy masz:
- niepołączone elementy ze sobą (widnieją takie białe strzałki na styku kształtek) lub brak opcji opisanej poniżej,
- na autocadzie musisz ustawić PPM/opcje/pomoce rysunkowe/ zastąp wartość Z bieżącym poziomem - i tu nie pamiętam czy ta opcja ma być odznaczona czy zaznaczona, ale ma być inna niż domyślna w cadzie.