Wpis z mikrobloga

No cóż, jest już tydzień po rajdzie - chyba najwyższy czas podsumować ostatni start :D

Ale najpierw - udało się nawiązać współpracę z zakładem mechanicznym SZOPCAR Łukasz Szopiński - od teraz z mojej maski dumnie spogląda szop, a ja jestem nieco spokojniejszy o sprawy związane z mechaniką :D Przybyła też okleina na boku auta od Stolarnia Wojciech Jędrzejewski - w Peugeocie co prawda "piec" jest na benzynę a nie na pellet, co nie zmienia faktu że auto wreszcze wygląda jak rasowa rajdówka :D Znalazło się też ciut miejsca na zderzakach na Rajdy24 :P

Udało się zdobyć pierwsze złoto, gdzie trudno by było żeby się nie udało - na dwie osoby w klasie tylko moje auto dotarło do linii mety :D Puchar więc jest, stoi, ale nie cieszy, tym bardziej że w klasyfikacji generalnej zająłem ostatnie miejsce wśród aut które rajd ukończyły... Dlaczego?

Otóż czasy robiłem całkiem niezłe, byłem już z nich dosyć zadowolony, a wiem że teraz jeszcze dużo sekund poświęciłem na naukę wejścia w zakręt z zarzuceniem tyłem auta na dohamowaniu, co ostatecznie już pomału wychodzi, ale do tej pory zabierało tylko czas. O radości z jazdy nie ma co gadać - kosmos. Filmik oddaje tylko mały % z emocji podczas całego dnia rajdowego :D

Nie tylko czasy były niezłe! Auto spisywało się doskonale. Opony trzymały jak klej, hamulce rewelacja (w końcu regulacje przyniosły skutek...), wreszcie auto robiło to co mu kazałem.

Co natomiast zawiodło? Skrzynia biegów... A konkretnie układ wybierania biegu. Na przedostatnim przejeździe wyskoczył mi jeden z wodzików, który uprzednio nieco za słabo zabezpieczyłem "trytką" i choć naprawa zajęła góra 10 sekund, nie mogłem już dokończyć odcinka - co za tym idzie otrzymałem około 70 sekund kary. Wyłączając to, miałbym spokojnie 3-4 oczka wyżej, no ale cóż, to są rajdy. Teraz wiem nad czym muszę popracować :)

Na pewno na słowa pochwały zasługuje pilot, Filip Pastewski - raz że ja bym nie dał rady, dwa że miał świetne synchro w notatkach, trzy że było praktycznie bezbłędnie. Dzięki!

I to chyba tyle. Zdjęć było dużo już w tygodniu, a teraz dorzucam po raz pierwszy filmik z zapisem zarówno ciekawszych momentów z trasy, jak i takich zwykłych głupot spoza odcinka. Ci co już widzieli mówią że fajny - a ja zapraszam do krytycznej oceny :D OSTRZEGAM! Nie jest on dla łagodnych uszu, mięso lata chyba aż za bardzo :D

Enjoy!

Galeria zdjęć

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chcesz być na bieżąco z postępami i kosztami rajdowania? Śledź mój tag! :)
#gumizakolkiem

#motoryzacja #rajdy #samochody #wyscigi #carboners #rajdy24
Gumi5 - No cóż, jest już tydzień po rajdzie - chyba najwyższy czas podsumować ostatni...
  • 3
  • Odpowiedz